Wyższe ceny zakupu drobiu - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Wyższe ceny zakupu drobiu

W ostatnim tygodniu czerwca na rynku krajowym zwyżkowały ceny zakupu monitorowanych gatunków żywca drobiowego. W dn. 24–30.06.2024 r. kurczęta brojlery kupowano przeciętnie po 5,02 zł/kg wobec 5,01 zł/kg w poprzednim tygodniu i o 2% drożej niż przed miesiącem. Cena indyków ukształtowała się na poziomie 6,51 zł/kg i była o 2,4% wyższa niż przed tygodniem i miesiącem. Kaczki brojlery zakłady skupowały średnio po 5,63 zł/kg, o około 1% drożej niż tydzień wcześniej i o 3 gr/kg drożej niż przed miesiącem. Za gęsi tuczone dostawcom płacono przeciętnie po 11,23 zł/kg, o 1% więcej niż w poprzednim tygodniu. 

Wzrost cen żywca drobiowego w skupie miał przełożenie na ceny zbytu w zakładach drobiarskich. Tuszki kurcząt patroszonych sprzedawano przeciętnie po 8,75 zł/kg, o 4% drożej niż tydzień wcześniej. Tuszki indyków sprzedawano po 14,63 zł/kg, o 4% drożej niż tydzień i miesiąc wcześniej.

 

Źródło: KOWR

 

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.