Wzrost cen żywca wołowego - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Wzrost cen żywca wołowego

W ostatnim tygodniu grudnia w krajowym skupie wzrosły ceny bydła rzeźnego, po utrzymującym się od drugiej dekady listopada 2022 r. spadku. Za żywiec wołowy dostawcom płacono przeciętnie 10,94 zł/kg, o 4% więcej niż w tygodniu przedświątecznym oraz o 2% więcej niż na przełomie listopada i grudnia 2022 r. Jednocześnie cena bydła rzeźnego była o 15% wyższa niż w ostatnim tygodniu 2021 r. W UE średnia cena zakupu bydła rzeźnego klasy R3 ukształtowała się na poziomie 515,41 EUR/100 kg (2414,13 zł/100 kg1 ) masy poubojowej schłodzonej, nieco (o 0,3%) wyższym niż tydzień wcześniej, o 2% wyższym niż przed miesiącem oraz o 19% wyższym niż przed rokiem. W Polsce cena bydła tej klasy wyrażona w walucie unijnej wyniosła 495,83 EUR/100 kg i była o 4% niższa od średniej ceny w UE.

W ślad za wzrostem cen żywca wołowego w skupie krajowym drożało mięso. W dniach 26.12.2022 – 1.01.2023 r. zakłady mięsne sprzedawały ćwierćtusze wołowe kompensowane z młodych buhajków do 2 lat średnio po 21,79 zł/kg, o 1% drożej niż tydzień wcześniej oraz o 0,5% drożej niż przed miesiącem. Cena ćwierćtusz była o 16% wyższa niż przed rokiem.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.