Analiza cen drobiu czerwiec 2020 r. - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Analiza cen drobiu czerwiec 2020 r.

Jak podaje Biuro Analiz i Strategii KOWR w dniach 8–14.06.2020 r. zakłady drobiarskie kupowały kurczęta brojlery przeciętnie po 3,08zł/kg, odpowiednio o 1% i o 3% drożej niż tydzieńi miesiąc wcześniej, ale o 11% taniej niż przed rokiem. Na dzień 24.06.2020 r. średnia cena brojlerów to 3,50 zł/kg, na podstawie analizy portalu. Cena indyków, po tygodniowych spadkach notowanych od początku kwietnia br., w drugim tygodniu czerwca wzrosła o 1%, do 4,45 zł/kg. Była ona jednak o 2% niższa niż przed miesiącem i o 21% niższa niż przed rokiem. Średnia cena indyków na dzień 24.06.2020 r. według analiz portalu to 4,60 zł/kg. 

Z kolei cena tuszek kurcząt patroszonych w zakładach drobiarskich w analogicznym okresie ukształtowała się na poziomie 5,10 zł/kg, o 13% wyższym niż w poprzednim tygodniu i o 15% wyższym niż przed miesiącem.Tuszki indyków sprzedawano po 8,27 zł/kg, o 1% taniej niż tydzień wcześniej oraz o 2% taniej niż przed miesiącem. Jednocześnie cena tuszek kurcząt była niższa niż przed rokiem o 5%, a tuszek indyków – o 10%.  

Poniżej analiza hurtowych cen elementów z kurczka z dnia 23.06.2020r. na podstawie analizy portalu FirmyMiesne.pl

 


Autor: RZ. źródło: KOWR, portal FirmyMiesne.pl

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.