FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Ceny brojlerów i indyków w 3. tygodniu 2020 r.

Jak podaje Biuro Analiz i Strategii KOWR w okresie 13–19.01.2020 r. kurczęta brojlery skupowano średnio po 3,26 zł/kg, o 2% taniej niż w poprzednim tygodniu, ale o 1% drożej niż przed miesiącem. Za indyki dostawcy uzyskiwali przeciętnie 5,66 zł/kg, o 3 gr/kg mniej niż w poprzednim tygodniu i o 4% mniej niż przed miesiącem. Jednak w odniesieniu do notowań sprzed roku ceny zakupu kurcząt były wyższe o 3%, a indyków – o 1,5%.

Z kolei w trzecim tygodniu stycznia 2020 r. tańsze były tuszki kurcząt, jak i indyków. Producenci drobiu sprzedawali tuszki kurcząt patroszonych z szyjami średnio po 4,98 zł/kg, o 10% taniej niż w poprzednim notowaniu oraz o 7,5% taniej niż przed miesiącem. Cena tuszek indyków patroszonych przeciętnie wynosiła 9,14 zł/kg i była o 0,5% niższa niż tydzień wcześniej oraz o 9% niższa niż przed miesiącem. Jednocześnie tuszki kurcząt były droższe niż przed rokiem o 7%, a tuszki indyków – o 2,5%.


Autor: RZ, źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.