Ceny drobiu na przełomie listopada i grudnia 2021 r. - raport - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Ceny drobiu na przełomie listopada i grudnia 2021 r. - raport

Jak podaje Biuro Analiz i Startegii KOWR na przełomie listopada i grudnia br. podrożały monitorowane przez ZSRIR MRiRW rodzaje żywca drobiowego. Przeciętna cena skupu kurcząt brojlerów ukształtowała się na pozio- mie 4,22 zł/kg, 6,5% wyższym niż tydzień wcześniej i o 4% wyższym niż na początku listopada br. Za kaczki brojlery dostawcy uzyskiwali średnio 5,45 zł/kg, o 4% więcej niż w poprzednim tygodniu oraz o 8% więcej niż przed miesiącem. Cena indyków w ciągu tygodnia wzrosła o 1%, do 5,15 zł/kg. Była ona o 3% wyższa niż przed miesiącem. W odniesieniu do cen uzyskiwanych przed rokiem kurczęta brojlery były droższe o 39%, indyki – o 25,5%, a kaczki brojlery – o 28%. 

Z kolei zakłady drobiarskie sprzedawały tuszki kurcząt patroszonych średnio po 7,02 zł/kg. Był to poziom cen o 2% wyższy niż w poprzednim tygodniu oraz o 12,5% wyższy niż przed miesiącem. Tuszki kurcząt były ponad dwukrotnie droższe niż przed rokiem.

Cena tuszek indyków ukształtowała się na poziomie 10,74 zł/kg, o 7% niższym niż tydzień wcześniej, ale o 3 gr/kg wyższym niż przed miesiącem. Tuszki indyków były o 19% droższe niż w analogicznym okresie 2020 r. 

 


Autor: Źródło:KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.