FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Eksport i import produktów mięsnych styczniu 2020 r.

Jak informuje Biuro Analiz i Strategii KOWR w pierwszym miesiącu 2020 r. przychody uzyskane z eksportu produktów wieprzowych, wołowych oraz drobiowych wyniosły 516 mln EUR (2,2 mld zł) i były o 1% większe niż przed rokiem. Jednocześnie wydatki poniesione na import wzrosły o 23%, do 231 mln EUR (987 mln zł). Wartościowe saldo obrotów produktami mięsnymi było dodatnie i ukształtowało się na poziomie 285 mln EUR (1,2 mld zł).

Najwięcej wyeksportowano produktów drobiowych (146 tys. ton w ekwiwalencie tuszek), a wartość ich wywozu wyniosła 252 mln EUR (blisko 1,1 mld zł) i była o 5% większa niż w styczniu 2019 r. Jednocześnie do kraju zaimportowano 13,6 tys. ton drobiu za 25 mln EUR (106,7 mln zł), o 6% mniej niż przed rokiem.

Żywca, mięsa oraz przetworów i tłuszczów wieprzowych w ekwiwalencie tusz wywieziono 56 tys. ton za 140 mln EUR (597 mln zł), odpowiednio o 27% i 3% mniej niż w styczniu 2019 r. W tym czasie do Polski zaimportowano 76 tys. ton asortymentu wieprzowego za 193 mln EUR (823 mln zł), od-powiednio o 8% mniej i 32% więcej niż przed rokiem.

W styczniu 2020 r. za granicę sprzedano 37 tys. ton żywca, mięsa oraz przetworów wołowych i cielęcych (w ekwiwalencie tusz), o 1% mniej niż przed rokiem. Łączne przychody z eksportu zmalały również o 1%, do 124 mln EUR (528 mln zł). Import ukształtował się na poziomie 4 tys. ton i był o 9% mniejszy niż w styczniu 2019 r., a wydatki poniesione na zakup produktów wołowych i cielęcych zmniejszyły się o 14%, do 13 mln EUR (57 mln zł).


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.