FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Eksport mięsa z Polski i import do Polski w 2019 r.

Jak podaje Biuro Analiz i Strategii KOWR w 2019 r. przychody uzyskane z eksportu produktów wieprzowych, wołowych oraz drobiowych wyniosły 6,2 mld EUR (26,6 mld zł) i były o 3% większe niż w 2018 r.

Produktów drobiowych wyeksportowano 1,8 mln ton (w ekwiwalencie tuszek), o 11% więcej niż przed rokiem, a wpływy uzyskane z tego tytułu były o 10% większe i wyniosły 3,1 mld EUR (13,1 mld zł). Jednocześnie do kraju przywieziono 186 tys. ton drobiu za 324 mln EUR (1,4 mld zł), odpowiednio o 10% i 3% więcej niż przed rokiem.

Eksport żywca, mięsa oraz przetworów i tłuszczów wieprzowych wyniósł 744 tys. ton (w ekwiwalencie tusz) i był o 9% mniejszy niż w roku 2018. Przychody z eksportu zmniejszyły się do 1,6 mld EUR (6,8 mld zł), o 1% w odniesieniu do uzyskanych w 2018 r. Jednocześnie do kraju zaimportowano 875 tys. ton asortymentu wieprzowego, o 12% mniej niż przed rokiem. Wydatki poniesione na przywóz wyniosły 2 mld EUR (8,5 mld zł) i były o 9% większe niż w 2018 r.

W 2019 r. z Polski wyeksportowano 471 tys. ton żywca, mięsa oraz przetworów wołowych i cielęcych (w ekwiwalencie tusz), o 2% mniej niż przed rokiem, a łączne przychody z eks- portu zmalały o 5%, do 1,5 mld EUR (6,6 mld zł). Import ukształtował się na poziomie 47 tys. ton i był o 10% mniejszy niż w 2018 r., a wydatki poniesione na zakup produktów wołowych i cielęcych wyniosły 164 mln EUR (705 mln zł) i były o 12% mniejsze niż przed rokiem.


Autor: Źródło: Biuro Analiz i Strategii KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.