FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Jakie ceny drobiu w 6. tygodniu 2020 r.

Według Biura Analiz i Strategii KOWR w okresie 3–9.02.2020 r. cena kurcząt brojlerów średnio wyniosła 3,32 zł/kg i była o 1% wyższa niż tydzień wcześniej i była zbliżona do ceny notowanej przed miesiącem.

Od początku stycznia 2020 r. utrzymuje się spadek cen indyków. W pierwszym tygodniu lutego br. za indyki dostawcom płacono średnio 5,55 zł/kg, o 3 gr/kg mniej niż w poprzednim tygodniu i o 2,5% mniej niż przed miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku kurczęta brojlery podrożały o 3%, a indyki potaniały o 2%.

Z kolei w zakładach drobiarskich przeciętna cena sprzedaży tuszek kurcząt wyniosła 5,23 zł/kg i była o 1% wyższa niż w poprzednim notowaniu, ale o 6% niższa niż przed miesiącem. Cena tuszek indyków ukształtowała się na poziomie 9,52 zł/kg, o 4% wyższym niż tydzień wcześniej i niż przed miesiącem. Tuszki kurcząt były droższe niż przed rokiem o 2%, a tuszki indyków – o 7%.


Autor: Źródło: Biura Analiz i Strategii KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.