Krzysztof Jurgiel uczestniczyÅ‚ w Podlaskim Forum BydÅ‚a, które w dniach 19 - 20 listopada odbyÅ‚o siÄ™
w PiÄ…tnicy na Podlasiu. Podzas spotkania Minister rolnictwa i rozwoju wsi zostaÅ‚ odznaczony ZÅ‚otÄ… HonorowÄ… OdznakÄ… Polskiej Federacji Hodowców BydÅ‚a i Producentów Mleka. Minister rolnictwa odebraÅ‚ OdznakÄ™ z rÄ…k Leszka HÄ…dzlika, prezydenta PFHBiPM oraz jego zastÄ™pców: Krzysztofa Banacha i Sylwestra Mierzejewskiego i StanisÅ‚awa Kautza, dyrektora Polskiej Federacji.
Warto wspomnieć, że HonorowÄ… OdznakÄ™ przyznaje siÄ™ osobom fizycznym lub prawnym, które przyczyniÅ‚y siÄ™ do rozwoju Federacji oraz polskiej hodowli bydÅ‚a mlecznego i oceny bydÅ‚a mlecznego. ZostaÅ‚a ona ustanowiona uchwałą z 2008 r. przez ZarzÄ…d Polskiej Federacji Hodowców BydÅ‚a
i Producentów Mleka.
Podstawowym kryterium oceny kandydatów do przyznania im ZÅ‚otej Honorowej Odznaki jest dziaÅ‚alność zawodowa i aktywność spoÅ‚eczna w zakresie hodowli bydÅ‚a i produkcji mleka.
Podlaskie Forum BydÅ‚a już nie pierwszy raz zgromadziÅ‚o w jednym miejscu osoby zwiÄ…zane z zarówno z pracÄ… hodowlanÄ…, mleczarstwem, jak i badaniami naukowymi, stajÄ…c siÄ™ miejscem dyskusji nad przyszÅ‚oÅ›ciÄ… hodowli bydÅ‚a mlecznego w Polsce.
ŹródÅ‚o: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi