FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Polska wołowina - opinie eksport

Polska jest liczącym się unijnym eksporterem wołowiny poza obszar celny Unii Europejskiej (według danych za dziesięć miesięcy 2019 r. plasuje się na piątym miejscu po Irlandii, Hiszpanii, Francjii Holandii). Jednak około 90% wolumenu asortymentu wołowego przeznaczonego na eksport kierowana jest do krajów UE. Sprzyjają temu m.in. konkurencyjne ceny żywca wołowego w Polsce na tle cen większości unijnych producentów, które są przeciętnie o 15–21% niższe odśrednich cen w UE. W 2019 r. na skutek m.in. ograniczenia sprzedaży produktów wołowych do Turcji, która była znaczącym odbiorcą polskiej wołowiny w 2018 r., wyniki eksportowe tego asortymentu z Polski uległy pogorszeniu. W okresie styczeń–październik 2019 r. z kraju wyeksportowano 396 tys. ton żywca, mięsa oraz przetworów wołowych i cielęcych (w ekwiwalencie tusz),o 3% mniej niż przed rokiem. Łączne przychody z eksportu produktów wołowych i cielęcych wyniosły 1,3 mld EUR (5,6 mld zł) i były o 6% niższe niż w analogicznym okresie 2018 r.

Na względnie niskim poziomie kształtował się przywóz produktów wołowych. W okresie dziesięciu miesięcy 2019 r. do Polski zaimportowano 39 tys. ton żywca, mięsa oraz przetworów wołowych i cielęcych (w ekwiwalencie tusz) za 135 mln EUR (579 mln zł), odpowiednio o 8% i 11%mniej niż przed rokiem. W wolumenie importu 54% stanowiło mięso, a 38% – bydło żywe.


Autor: Źródło: Biuro Analiz i Strategii KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.