FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Spotkanie Głównych Lekarzy Weterynarii Polski, Niemiec i Czech w sprawie ASF

Jak podaje Ministerstwo Rolnictwa Główni Lekarze Weterynarii Polski, Republiki Federalnej Niemiec i Republiki Czeskiej, wraz z ekspertami ze szczebla centralnego, regionalnego oraz z krajowych laboratoriów referencyjnych, spotkali się 16 marca 2021 r. na wideokonferencji w celu omówienia aktualnej sytuacji związanej z afrykańskim pomorem świń (ASF) i rozwinięcia współpracy w zwalczaniu choroby.

Podczas spotkania strona polska, czeska i niemiecka przedstawiły prezentacje nt. aktualnej sytuacji w zakresie ASF w poszczególnych krajach oraz stosowanych środków zapobiegawczych i kontrolnych (Polska, Niemcy) oraz monitoringowych (Czechy). Dodatkowo partnerzy przedstawili informacje nt. badań genetycznych nad wirusem ASF.

W wyniku spotkania podkreślono znaczenie badań naukowych i zachęcono do współpracy w zakresie udostępniania ich wyników w celu opracowania lepszych strategii walki z ASF, dostosowanych do lokalnych warunków. Ponadto Głównie Lekarze Weterynarii Polski i Niemiec uzgodnili wymianę szczegółowych informacji w zakresie środków zapobiegawczych i kontrolnych, a także, w miarę możliwości, koordynację tych działań.

Partnerzy dyskutowali także o przygotowaniu spotkania Ministrów Rolnictwa Polski, Republiki Federalnej Niemiec i Republiki Czeskiej, które odbyło się 19 marca 2021 roku. Strona niemiecka poinformowała o opracowaniu wspólnego oświadczenia ministrów, które było następnie konsultowane z partnerami z Polski i Czech.


Autor: Źródło: GIW

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.