FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Produkty, usługi, firmy w branży mięsnej
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Sprzedajemy coraz więcej polskiego drobiu za granicę, ale też więcej importujemy

Jak podaje Biuro Analiz i Strategii KOWR przez okres 3 kwartałów 2019 r. łączne wyeksportowano z Polski produkty mięsne w postaci wieprzowiny, wołowiny i drobiu na kwotę ponad 5,1 mld EUR czyli ok. 22,1 mld zł. Warto podkreślić, że nastąpił tutaj wzrost rok do roku o 3%!   

 

Największy udział w wartości eksportu mięsa i przetworów miały  produkty drobiowe (ekwiwalent tuszek) w ilości 1,5 mln ton i wartości 2,5 mld EUR ( 10,9 mld zł). Odnotowano tutaj odczuwalny wzrost, odpowiednio o 11% i 10% w stosunku do  analogicznego okresu w 2018 r. Dla porównania do do kraju przywieziono 157 tys. ton drobiu, o 8% więcej niż przed rokiem, a wydatki poniesione na zakup tego asortymentu wyniosły 274 mln EUR (1,2 mld zł) i były o 3% większe.

 

Autor: RZ. Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.