Sytuacja na rynku drobiu - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Sytuacja na rynku drobiu

Na przełomie lutego i marca br. w skupie krajowym podrożały kurczęta, a spadki cen odnotowano w przypadku indyków i kaczek. W dn. 26.02 – 3.03.2024 r. za kurczęta brojlery dostawcy uzyskiwali średnio 4,74 zł/kg, 1% więcej niż tydzień wcześniej oraz o 2% więcej niż przed miesiącem. Cena indyków wyniosła średnio 6,13 zł/kg i była o około 1% niższa niż w poprzednim tygodniu i przed miesiącem. Cena kaczek brojlerów w porównaniu z notowaniami sprzed tygodnia i miesiąca obniżyła się o około 3% i wyniosła średnio 6,49 zł/kg. W porównaniu z cenami uzyskiwanymi przed rokiem kaczki brojlery były tańsze o 16%, kurczęta brojlery – o 18,5%, a indyki – o 31%.

Od lipca 2023 r. utrzymuje się spadkowa tendencja cen zbytu tuszek indyków. W dn. 26.02 – 3.03.2024 r. zakłady drobiarskie zbywały tuszki indyków średnio po 12,96 zł/kg, o około 3% taniej niż w poprzednim tygodniu oraz o 2% taniej niż przed miesiącem. Cena tuszek kurcząt patroszonych ukształtowała się na poziomie 8,14 zł/kg, odpowiednio o 3% i 10% wyższym niż tydzień i miesiąc wcześniej. W porównaniu z analogicznym tygodniem 2023 r. tuszki indyków były tańsze o 1o%, a tuszki kurcząt – 0 13%.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.