Sytuacja na rynku wieprzowiny i wołowiny - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Sytuacja na rynku wieprzowiny i wołowiny

W dn. 17–23.06.2024 r.  na rynku krajowym (dane Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW) dostawcy za trzodę chlewną uzyskiwali przeciętnie 7,54zł/kg,o2 gr/kg mniej niż przed tygodniem oraz o 5 gr/kg mniej niż przed miesiącem. Cena tego żywca była o 18% niższa niż w analogicznym okresie 2023 r.

W trzecim tygodniu czerwca br. półtusze wieprzowe podrożały nieznacznie (o 2 gr/kg) i zbywano je przeciętnie po 10,98 zł/kg. Cena półtusz była o 4 gr/kg wyższa niż miesiąc wcześniej, ale o 16% niższa niż przed rokiem. 

Krajowa cena zakupu bydła rzeźnego ukształtowała się na poziomie 10,07 zł/kg wobec 10,09 zł/kg w poprzednim tygodniu. Żywiec wołowy był o 1% droższy niż przed miesiącem, ale o 3% tańszy niż przed rokiem.

Kompensowane ćwierćtusze wołowe z buhajków do 2 lat sprzedawano średnio po 20,38 zł/kg, o 1,5% taniej niż w poprzednim tygodniu. Cena ćwierćtusz była o 2 gr/kg niższa niż miesiąc wcześniej, ale zbliżona do poziomu notowanego w analogicznym okresie 2023 r.

 

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.