Sytuacja na rynku wieprzowiny w ostatnim tygodniu lipca - podsumowanie - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Sytuacja na rynku wieprzowiny w ostatnim tygodniu lipca - podsumowanie

Biuro Analiz i Startegii KOWR opublikowało dane, że na rynku krajowym w okresie 25–31.07.2022 r. odnotowano dalszy wzrost cen skupu żywca wieprzowego. Zakłady mięsne objęte monitoringiem Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW kupowały świnie rzeźne średnio po 7,07 zł/kg, o 1% drożej niż w poprzednim tygodniu oraz o 2% drożej niż przed miesiącem. Cena żywca wieprzowego była o 39,5% wyższa niż w analogicznym okresie 2021 r.

Od początku lipca br. cena żywca wieprzowego w UE jest względnie stabilna. W ostatnim tygodniu lipca br. unijni dostawcy za świnie rzeźne klasy E uzyskiwali przeciętnie 193,44 EUR/100 kg, odpowiednio o 0,3% i o 0,5% więcej niż tydzień i miesiąc wcześniej. Jednocześnie cena tego żywca była o 29% wyższa niż przed rokiem. W Polsce cena świń rzeźnych tej klasy, wyrażona w euro była o 1,13 EUR/100 kg wyższa niż średnio w UE i wyniosła 194,57 EUR/100 kg. Dro- żej niż w Polsce trzodę chlewną skupowano m.in. na rynku francuskim (po 199,00 EUR/100 kg) i hiszpańskim (po 206,43 EUR/100 kg), a taniej – na rynku niemieckim (po 192,24 EUR/100 kg), duńskim (po 170,87 EUR/100 kg) i niderlandzkim (po 168,70 EUR/100 kg).

Warto dodać, że na rynku krajowym w zakładach mięsnych cena półtusz wieprzowych wyniosła średnio 9,94 zł/kg i była o 1% wyższa niż w poprzednim tygodniu i przed miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku półtusze wieprzowe podrożały o 38%.


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.