Tendencje cenowe na rynku drobiu - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Tendencje cenowe na rynku drobiu

Na przełomie sierpnia i września br. zmiany cen monitorowanych gatunków żywca drobiowego były różnokierunkowe. Za indyki płacono średnio 5,98 zł/kg, o 1% mniej niż tydzień wcześniej oraz o 4% mniej niż przed miesiącem. Cena kurcząt brojlerów, tak jak w poprzednim tygodniu, ukształtowała się na poziomie 5,32 zł/kg i była o 1% niższa niż przed miesiącem. Gęsi tuczone skupowano przeciętnie po 15,16 zł/kg, o 8 gr/kg taniej niż przed tygodniem, ale o 2 gr/kg drożej niż miesiąc wcześniej. Cena skupu kaczek brojlerów wyniosła 7,23 zł/kg wobec 7,21 zł/kg w poprzednim tygodniu. Była ona o 2% niższa niż przed miesiącem. W porównaniu do cen uzyskiwanych przed rokiem indyki były tańsze o 30%, kurczęta brojlery – o 13%, gęsi tuczone – o 5%, a kaczki brojlery – o 2%.

W ciągu tygodnia w zakładach drobiarskich cena sprzedaży tuszek kurcząt patroszonych wzrosła o 4%, do 8,02 zł/kg. Była ona jednak o 3% niższa niż na przełomie lipca i sierpnia br. oraz o 11% niższa niż przed rokiem. Cena tuszek indyków ukształtowała się na poziomie 13,89 zł/kg, o 2% niższym niż w poprzednim tygodniu. Była ona odpowiednio o 3% i o 2% niższa niż przed miesiącem i rokiem.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.