FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Carrefour Polska podpisał umowę z Caritas Polska

Carrefour Polska odpowiadając na wymogi ustawy dotyczącej przeciwdziałaniu marnowaniu żywności, podjął decyzję o kontynuacji i rozszerzeniu współpracy w tym zakresie z Caritas Polska. Podpisana umowa dotyczy współpracy

i odbioru żywności w hiper- i supermarketach sieci na terenie całego kraju. 

 

Wraz z nowym ustawodawstwem dotyczącym przeciwdziałania marnowaniu żywności, która obwiązuje od 1 marca 2020 roku, Carrefour zdecydował się rozszerzyć współpracę
z Caritas Polska, z którą to organizacją sieć podpisała stosowną ogólnopolską umowę. Technicznie, kwestie przekazywania żywności pozostaną niezmienne. Przedstawiciele organizacji, w zależności od ustaleń z lokalnymi hiper- i supermarketami Carrefour, będą  pojawiać się w sklepach, aby odbierać przekazywane produkty, z zachowanym kilkudniowym terminem przydatności do spożycia.

 

- Carrefour w ramach swojej strategii zrównoważonego rozwoju, od 2013 roku realizuje w Polsce program „STOP Marnotrawstwu”, którego celem jest przeciwdziałanie wszelkim formom marnotrawstwa na każdym szczeblu funkcjonowania firmy. W ramach tego programu w obszarze produktów, celem naszej firmy jest stałe zmniejszanie strat żywności, aby jak najwięcej uchronić przed zmarnowaniem – mówi Justyna Orzeł, Wiceprezes Zarządu i Sekretarz Generalna Carrefour Polska. Kontynuacja
i rozszerzenie współpracy z tym zakresie z Caritas Polska, to kolejny etap zacieśniania relacji między naszymi organizacjami, a także kolejna z inicjatyw na rzecz osób potrzebujących. Caritas, dzięki swoim działaniom jest w stanie nieść pomoc na terenie całego kraju, dlatego cieszymy się, że dzięki tej organizacji wiele osób wykluczonych otrzyma potrzebne wsparcie i ciepły posiłek przygotowany na bazie produktów przekazanych ze sklepów Carrefour – dodaje Justyna Orzeł. 

 

Carrefour Polska od wielu lat współpracuje z Caritas w Polsce. Dzięki grantowi przyznanemu Caritas przez Fundację Carrefour, kilka lat temu wspólnie zrealizowano program skierowany do dzieci „Dożywianie z Carrefour”. Na trzyletnią realizację programu przeznaczono wsparcie o wartości 3 mln 450 tys. złotych i wydano ponad 600 tys. posiłków. 

 
Ponadto hiper- i supermarkety sieci regularnie włączają się w świąteczne zbiórki Caritas, pod hasłem „Tak, POMAGAM!”. W ramach tych inicjatyw przed każdymi świętami Wielkiej Nocy oraz Bożego Narodzenia, w sklepach Carrefour można spotkać wolontariuszy Caritas zachęcających klientów do wsparcia osób potrzebujących i przekazywania produktów na rzecz ubogich.

 

Sklepy Carrefour w Warszawie włączyły się również aktywnie w nową inicjatywę Caritas Polska pod hasłem „Uratuję Cię!”. Jej celem jest pomaganie konkretnym osobom poprzez charytatywny serwis zbiórek internetowych. W największych sklepy sieci w Warszawie pojawiły się specjalne skarbonki Caritas „Uratuję Cię!”, do których klienci mogą przekazywać datki lub resztę ze swoich zakupów. To forma wsparcia, która z sukcesami była realizowana wcześniej w innych krajach działalności Carrefour i która z miesiąca na miesiąc cieszy się rosnącym zainteresowaniem polskich klientów, którzy chcą pomagać potrzebującym.

 

Autor: Źródło: Carrefour Polska

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.