FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Co z tą wieprzowiną?

W okresie 20–26.01.2020 r. na rynku polskim trzodę chlewną kupowano przeciętnie po 5,75 zł, o 1% taniej niż w poprzednim tygodniu oraz o 9% taniej niż przed miesiącem. Żywiec wieprzowy był jednak o 41% droższy niż przed rokiem.

W UE za świnie rzeźne klasy E unijni dostawcy uzyskiwali średnio 182,26 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej, o 1% mniej niż tydzień wcześniej oraz o 6% mniej niż przed miesiącem. Średnio w UE cena tego żywca była o 36% wyższa niż przed rokiem. W Polsce za świnie rzeźne tej klasy w walucie unijnej płacono 178,04 EUR/100 kg, o 2% mniej niż średnio w UE, o 10% mniej niż w Danii oraz o 5% mniej niż w Niemczech. Niższe niż w Polsce ceny żywca wieprzowego notowano m.in.: we Francji (165,00 EUR/100 kg), w Holandii (167,03 EUR/100 kg) i Hiszpanii (176,22 EUR/100 kg).

Ceny zbytu mięsa wieprzowego Zakłady mięsne w czwartym tygodniu stycznia 2020 r. zbywały półtusze wieprzowe średnio po 8,43 zł/kg, o 3% taniej niż tydzień wcześniej oraz o 10% taniej niż przed miesiącem. Cena pół- tusz wieprzowych była o 34,5% wyższa niż ana- logicznym tygodniu 2019 r.


Autor: Źródło: Biuro Analiz i Strategii KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.