Czy wiesz, że Polska jest szóstym do do wielkości eksporterem wieprzowiny poza obszar ceny UE ? - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Czy wiesz, że Polska jest szóstym do do wielkości eksporterem wieprzowiny poza obszar ceny UE ?

Jak podaje Biuro Analiz i Strategii Polska była szóstym co do wielości eksporterem wieprzowiny poza obszar celny UE, ale głównymi odbiorcami polskiego asortymentu wieprzowego są kraje Unii Europejskiej. W okresie pierwszych czterech miesięcy 2020 r. z Polski wyeksportowano 218 tys. ton produktów wieprzowych (w ekwiwalencie tusz), o 3% mniej niż przed rokiem. Na rynek UE sprzedano 176 tys. ton (w ekwiwalencie tusz). Przychody uzyskane ze sprzedaży zagranicznej asortymentu wieprzowego wyniosły 550 mln EUR (2,4 mld zł) i były o 1% większe w odniesieniu do analogicznego okresu 2019 r.

W okresie styczeń - kwiecień 2020 r. do Polski zaimportowano 301 tys. ton żywca, mięsa, tłuszczów i przetworów wieprzowych (w ekwiwalencie tusz), o 5% mniej niż w tym samym okresie2019 r., a wydatki poniesione na zakup tego asortymentu wyniosły 798 mln EUR (3,4 mld zł) i byłyo 29% wyższe niż przed rokiem. Import trzody chlewnej do Polski (wyrażony w sztukach) w okresie styczeń–kwiecień 2020 r. wyniósł 2,2 mln sztuk i był o 4% mniejszy niż przed rokiem.


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.