FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Główny Lekarz Weterynarii uczestnikiem konferencji IV dialogu Chiny-EŚW

Generalna Administracja Celna ChRL (GACC) zorganizowała w Ningbo dnia 7 czerwca 2019 r. już po raz czwarty konferencje Dialog Chiny-EŚW dot. Inspekcji i Kwarantanny (The 4th China-CEEC Customs Inspection & Quarantine Cooperation Dialogue). Dialog był poświęcony kwestiom weterynaryjnym i celnym. Główny Lekarz Weterynarii dr Bogdan Konopka uczestniczył w spotkaniu i przedstawił dane dotyczące roli Inspekcji Weterynaryjnej w sprawowaniu nadzoru nad produkcją żywności w Polsce.

W trakcie spotkania strona chińska podkreśliła znaczenie państw Europy Środkowo-Wschodniej w kooperacji z Chinami w związku z wdrożeniem „formatu 17+1”, w tym także znaczną rolę Polski, Czech i Słowacji.Zwrócono również uwagę na rosnącą liczbę uzgodnień w zakresie warunków eksportu artykułów rolno-spożywczych z krajów EŚW do Chin. Podczas konferencji miały również miejsce wystąpienia przedstawicieli władz chińskich oraz krajów EŚW dot. m.in. nadzoru weterynaryjnego nad produkcją żywności oraz specyficznych uwarunkowań SPS w imporcie na terytorium Chińskiej Republiki Ludowej.

Co więcej, w popołudniowej części IV Dialogu odbyło się spotkanie bilateralne Głównego Lekarza Weterynarii, pana Bogdana Konopki z reprezentacją GACC. Na spotkaniu przeduskutowano w szczególności kwestie dostępu do rynku chińskiego dla jadalnych produktów ubocznych z mięsa drobiowego (m.in. lotek i łapek) oraz zatwierdzenie do eksportu kolejnych zakładów mięsa drobiowego; zatwierdzenie do eksportu mięsa wołowego na rynek chiński; wznowienie polskiego eksportu wieprzowiny (uznanie regionalizacji); rozszerzenie asortymentu produktów rybołówstwa eksportowanych do Chin.

 

Źródło: Główny Inspektorat Weterynarii

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.