FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Jak kształtowały się ceny drobiu w 34. tygodniu 2020 r.?

Jak podaje Biuro Analiz i Strategii KOWR, w dniach 17–23.08.2020 r. cena zakupu kurcząt brojlerów nie uległa zmianie w odniesieniudo poprzedniego notowania i ukształtowała sięna poziomie 3,23 zł/kg. Była ona o 1% niższa niż przed miesiącem oraz o 8% niższa niż w analogicznym tygodniu 2019 r. Za indyki dostawcom płacono 4,18 zł/kg, o 2% mniej niż tydzień wcześniej i o 4% mniej niż przed miesiącem. Żywiec indyczy był również o 26% tańszy niż przed rokiem.

W zakładach drobiarskich w trzecim tygodniu sierpnia 2020 r., w porównaniu z poprzednim notowaniem, tuszki kurcząt patroszonych potaniały o około 2%, do 4,66 zł/kg. Ich cena była również o 4% niższa niż miesiąc wcześniej oraz o 17% niższa niż przed rokiem. Tuszki indyków zbywano średnio po 8,15 zł/kg, o 2% drożej niż w poprzednim tygodniu i przed miesiącem. Jednak w odniesieniu do notowań sprzed roku tuszki indyków potaniały o 9%.


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.