fot. Wytwórnia wędlin "Adoz"
Kiełbasa podwawelska to jedna z najpopularniejszych kiełbas w Polsce. Jest dostępna niemal w każdej masarni i chętnie kupowana przez konsumentów. Czy jednak kiełbasa podwawelska, podwawelskiej jest równa?
Kiełbasy te różnią się od siebie jakością, smakiem, ceną i wyglądem.
Podstawowym kryterium oceny najwartościowszej kiełbasy jest zawartość mięsa, a te najlepsze mają go ponad 90%. Warto też podkreślić, że w tej oryginalnej sprzed lat jest też dodatek wołowiny.
Smak i aromat jest ogromnym atutem kiełbasy podwawelskiej!
Duża zawartość umiejętnie wyselekcjonowanego mięsa to jeszcze nie wszystko. Liczą się też, niemal aptekarskie proporcje przypraw oraz sposób ich łączenia z mięsem. Charakteru dodaje też pieczenie, a wędzenie to kolejne wyzwanie, aby kiełbasa była idealna, liczy się tutaj uważność, cierpliwość i dokładność.
Cena dobrej kiełbasy nie może być niska!
Powinna być odpowiednia i uczciwa tak, aby każdy mógł się nią delektować i dzielić z najbliższymi tym, co najlepsze.
Wygląd ma znaczenie ?
Oczami się kupuje, więc oryginalna podwawelska musi mieć odpowiedni wygląd. Przede wszystkim jasnobrązową skórkę, którą jest naturalne jelito i laski takiej kiełbasy powinny mieć długość około 40 cm.
Gdzie taką kiełbasę może znaleźć właściciel sklepu mięsnego czy hurtowni ?
Oryginalną kiełbasę podwawelską od wielu lat ręcznie wyrabiają w Wytwórni Wędlin ADOZ z Giebułtowa. To firma rodzinna z ogromnymi tradycjami, działająca nieprzerwanie od 28 lat.