Niższe ceny żywca wieprzowego na rynku unijnym - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Niższe ceny żywca wieprzowego na rynku unijnym

Ograniczony popyt konsumpcyjny na wieprzowinę w Unii Europejskiej wywołuje presję na spadek cen żywca wieprzowego w skupie. Dodatkowym czynnikiem jest mniejszy eksport wieprzowiny z UE do krajów trzecich, która nie jest obecnie konkurencyjna cenowo w stosunku do asortymentu wieprzowego z USA, Brazylii, czy Argentyny.

W dniach 23–29.10.2023 r. za świnie rzeźne klasy E unijni dostawcy uzyskiwali średnio 213,57 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej, o 1% mniej niż tydzień wcześniej oraz o 5% mniej niż przed miesiącem.

W Polsce cena żywca wieprzowego tej klasy wyrażona w walucie unijnej ukształtowała się na poziomie 219,23 EUR/100 kg, o 3% wyższym niż średnio w UE. Wśród największych unijnych producentów wieprzowiny nieco wyższe niż w Polsce ceny skupu żywca wieprzowego odnotowano w Niemczech (o 0,6%, 220,46 EUR/100 kg), ale niższe w krajach m.in. w: Niderlandach (o 11%, 195,15 EUR/100 kg), Francji (o 9%, 199,00 EUR/100 kg) i Hiszpanii (o 4%, 210,52 EUR/100 kg).

W Polsce zmiany ceny żywca wieprzowego podążają za zmianami na rynku unijnym. W czwartym tygodniu października br. (dane ZSRIR MRiRW) średnio w kraju świnie rzeźne kupowano po 7,48 zł/kg, o 1% taniej niż w poprzednim tygodniu oraz o 9% taniej niż przed miesiącem.

Ceny zbytu mięsa wieprzowego W Polsce w czwartym tygodniu października br. półtusze wieprzowe zbywano przeciętnie po 10,97 zł/kg, o 1% taniej niż tydzień wcześniej oraz o 7% taniej niż przed miesiącem. W odniesieniu do cen uzyskiwanych przed rokiem półtusze były o 7% droższe. 

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.