FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Oświadczenie w sprawie opuszczenia przez Zjednoczone Królestwo Unii Europejskiej

Zjednoczone Królestwo opuściło Unię Europejską. Sektor rolnictwa może jedynie wyrazić głębokie ubolewanie z powodu straty uczestnictwa Zjednoczonego Królestwa w kształtowaniu przyszłości UE i unijnych polityk rolnych. W pełni szanujemy decyzję obywateli Zjednoczonego Królestwa, ubolewamy jednak nad faktem, że wynik referendum doprowadził do tego dnia. Zdajemy sobie sprawę z wysiłków, które włożyli negocjatorzy z zespołów reprezentujących Zjednoczone Królestwo i Unię Europejską, by zabezpieczyć ratyfikację umowy o wystąpieniu i deklaracji politycznej, ponieważ jest to pierwszy krok ku ustaleniu przyszłych stosunków. UE i Zjednoczone Królestwo muszą zrobić wszystko, co w ich mocy, by uniknąć sytuacji, w której po upłynięciu okresu przejściowego nie zostanie osiągnięte żadne porozumienie. Taki scenariusz mógłby okazać się fatalny w skutkach dla europejskich i brytyjskich rolników oraz spółdzielni rolniczych. Pekka Pesonen, sekretarz generalny Copa-Cogeca, podkreślił, że „Europejscy rolnicy i ich spółdzielnie oczekują teraz, że negocjacje w sprawie przyszłych stosunków zostaną przeprowadzone w sposób sprawny i uporządkowany oraz że zapewniony będzie czas na osiągnięcie wyników wysokiej jakości. W tym okresie Unia Europejska musi chronić zarówno swoją integralność, jak i jednolitego rynku. Mamy nadzieję na utrzymanie bliskich stosunków z brytyjskim rolnikami. Ufamy także, że rolnicy po obu stronach kanału la Manche mają jak najlepsze intencje”. Biorąc pod uwagę fakt, że w marcu zaczynają się negocjacje przyszłej umowy handlowej, członkowie Copa-Cogeca liczą na to, że Unia Europejska i Zjednoczone Królestwo utrzymają jak najbliższe stosunki handlowe, chroniąc przy tym wartość unijnego rynku oraz wysokie normy produkcji, z których słynie nasz system rolniczy. Jakakolwiek rozbieżność w normach produkcji między Unią a Królestwem podważyłaby możliwość wynegocjowania zerowej stawki celnej. Dlatego kluczowe jest, by w przyszłym porozumieniu zagwarantowana była ochrona przed nieuczciwą konkurencją oraz zabezpieczenie integralności unijnego jednolitego rynku.


Autor: Źródło: Copa Cogeca

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.