FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Podpisanie deklaracji dot. rolnictwa przez państwa Trójkąta Weimarskiego

W zdecydowanej większości spraw mamy podobną wizję i jesteśmy przekonani, że rolnictwo jest ważnym działem gospodarki europejskiej – oznajmił w poniedziałek minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podczas konferencji po podpisaniu wspólnej deklaracji ministrów rolnictwa państw Trójkąta Weimarskiego.

Szef polskiego resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, minister wyżywienia i rolnictwa Republiki Federalnej Niemiec Julia Klöckner oraz minister rolnictwa i żywności Republiki Francuskiej Didier Guillaume przedyskutowali i opracowali wspólne stanowisko w czterech kwestiach, które dotyczyły: reformy Wspólnej Polityki Rolnej, współpracy naukowo-badawczej  na rzecz wdrażania nowych technologii w rolnictwie, brexitu (bezumownego) i małych i rodzinnych gospodarstw rolnych jako kluczowego elementu europejskiego rolnictwa.

- Wspólna Polityka Rolna jest wielkim osiągnięciem Unii Europejskiej i nie można dopuścić do rozmontowania tej polityki. Ona musi pozostać wspólna – zaakcentował polski minister.

Zwrócił również uwagę na liczne problemy, które mogą wystąpić po bezumownym brexicie. Zaliczył do nich między innymi nadprodukcję żywności oraz kwestie dotyczące transportu oraz logistyki dostaw na rynek Wielkiej Brytanii.

- Jesteśmy zgodni, że Komisja Europejska powinna bardziej aktywnie pracować nad znalezieniem wsparcia finansowego dla rolników po bezumownym brexicie – oznajmił minister rolnictwa.

Niemiecka minister Julia Klöckner, także opowiedziała się za utrzymaniem odpowiednio silnego budżetu na Wspólna Politykę Rolną adekwatnego do rosnących zadań oraz jej odbiurokratyzowaniem.

- Rolnicy dbają o środowisko, ale nie są od pielęgnacji krajobrazu lecz od produkcji żywności – skomentowała pani minister.

Zwróciła jednocześnie uwagę na potrzebę przeprowadzenia kampanii informacyjnej skierowanej do społeczeństw UE, a dotyczącej roli rolnictwa w naszym życiu i samego zawodu rolnika.

- To było bardzo ważne spotkanie, bo nasze trzy kraje to 30 – 40% produkcji rolnej w Unii Europejskiej – stwierdził francuski minister Didier Guillaume.

Powiedział, że potrzebujemy jedzenia jak najbardziej zdrowego, ekologicznego.

- Musimy pokazać, że rolnictwo idzie w kierunku zmian rolno-środowiskowych w duchu Porozumienia Paryskiego – powiedział minister Guillaume.

Podkreślił przy tym, że rolnictwo, w tym chów zwierząt  nie są zagrożeniem dla klimatu, a mogą mu wręcz pomóc.

- Razem możemy osiągnąć sukces i zbudować konkurencyjne rolnictwo w Europie – powiedział francuski minister.

Uczestniczący w rozmowach, ministrowie rolnictwa Trójkąta Weimarskiego, docenili ponadto rolę wspólnych badań naukowych, innowacyjności i modernizacji. Kładli duży nacisk na konieczność szerszego informowania społeczeństw o roli i zadaniach jakie pełni w naszym życiu i gospodarce sektor rolny. Podnosili kwestię oczekiwań społecznych w stosunku do rolnictwa w zakresie dostępności żywności, a przede wszystkim jej jakości, przy jednoczesnym oczekiwaniu podnoszenia standardów dobrostanu zwierząt i ochrony środowiska. Stwierdzili, że te właśnie problemy musi rozwiązywać Wspólna Polityka Rolna, ale żeby to było możliwe, niezbędne jest utrzymanie odpowiednio silnego jej budżetu. Istotne jest zapewnienie dopływu do rolnictwa młodych producentów.

 

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 

Partner portalu

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.