Rynek drobiu w pierwszym tygodniu listopada 2021 r. Duże wzrosty cen r/r. - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Rynek drobiu w pierwszym tygodniu listopada 2021 r. Duże wzrosty cen r/r.

Biuro Analiz i Strategii KOWR w opublikowanym raporcie podaje, że rynku krajowym w pierwszym tygodniu listopada 2021 r. wzrosły ceny skupu większości monitorowanych rodzajów żywca drobiowego. Za kurczęta brojlery dostawcy uzyskiwali średno 4,05 zł/kg, o 2% więcej niż tydzień i miesiąc wcześniej oraz o 29% więcej niż przed rokiem. Indyki, w porównaniu z poprzednim tygodniem, podrożały o 2%, do 5,00 zł/kg. Cena ta była o 1% wyższa niż miesiąc wcześniej oraz o 19% wyższy niż przed rokiem. Gęsi tuczone skupowano przeciętnie po 10,26 zł/kg, o 4% drożej niż tydzień i miesiąc wcześniej oraz o 37% drożej niż w analogicznym okresie 2020 r. Cena skupu kaczek brojlerów ukształtowała się na poziomie 5,06 zł/kg, wobec 5,07 zł/kg w poprzednim tygodniu. Żywiec kaczy był o 2% droższy niż na początku października oraz o 18,5% droższy niż przed rokiem.

W analogicznym okresie  zakłady drobiarskie sprzedawały tuszki kurcząt patroszonych średnio po 6,24 zł/kg, o 4% drożej niż w końcu października br. i o 10% drożej niż przed miesiącem. Cena tuszek indyków, w porównaniu z poprzednim tygodniem, wzrosła o 4%, do 10,71 zł/kg, ale była o 2% niższa niż przed miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku tuszki kurcząt podrożały o 36%, a tuszki indyków – o 19%. 

 


Autor: RZ., Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.