FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Wirusowe zapalenie tętnic u koni- komunikat Głównego Lekarza Weterynarii

Główny Lekarz Weterynarii, dr Bogdan Konopka informuje o możliwych działaniach w związku z wystąpieniem wirusowego zapalenia tętnic koni.

W związku z narastającym niepokojem jaki wzbudziło pojawienie się w naszym kraju przypadków wirusowego zapalenia tętnic koni, Główny Lekarz Weterynarii informuje co następuje:

wirusowe zapalenie tętnic koni (Equine viral arteritis), zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, jest chorobą podlegającą obowiązkowej rejestracji. W związku z tym, iż nie jest to choroba podlegająca obowiązkowi zwalczania, powiatowi lekarze weterynarii nie mają prawa wprowadzać jakichkolwiek ograniczeń czy nakazów odnośnie przemieszczania koni na terytorium Polski.

Jeśli chodzi o imprezy skupiające konie z różnych stajni (zawody sportowe, pokazy), organizatorzy mogą wymagać pisemnego poświadczenia zdrowia koni wprowadzanych na teren imprezy np.:

- wyników badań w kierunku wirusowego zapalenia tętnic koni wraz z oświadczeniem, że od momentu pobrania próbek do badań zwierzę nie miało kontaktu z końmi pochodzącymi z innych stajni; bądź

-  zaświadczenia od powiatowego lekarza weterynarii, że na terenie powiatu nie zgłoszono w przeciągu ostatnich 30 dniach przypadków wirusowe zapalenie tętnic koni wraz z załączonym oświadczeniem, że w ostatnich 30 dniach nie miało kontaktu z końmi pochodzącymi z innych powiatów.

 

Źródło: Główny Inspektorat Weterynarii

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.