Wyższe przychody ze sprzedaży mięsa w pierwszym półroczu 2023 r. - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Wyższe przychody ze sprzedaży mięsa w pierwszym półroczu 2023 r.

Według wstępnych danych Ministerstwa Finansów w pierwszym półroczu 2023 r. przychody uzyskane przez przedsiębiorców ze sprzedaży zagranicznej mięsa, przetworów mięsnych i żywca były o 8% wyższe niż rok wcześniej i wyniosły 5 mld EUR (23,3 mld zł), stanowiąc 20% wartości całego polskiego eksportu produktów rolno-spożywczych.

W okresie sześciu miesięcy 2023 r. wyeksportowano ponad 1 mln ton produktów drobiowych (w ekwiwalencie tuszek), o 4% więcej niż przed rokiem, a przychody z eksportu wzrosły o 5%, do 2,5 mld EUR (11,8 mld zł). W tym czasie import asortymentu drobiowego zmniejszył się o 1%, do 105 tys. ton, a jego wartość wzrosła o 19%, do 255 mln EUR (1,2 mld zł). Mięsa, żywca oraz przetworów wołowych i cielęcych sprzedano 258 tys. ton (w ekwiwalencie tusz) za 1,3 mld EUR (5,9 mld zł), w obu przypadkach o 9% więcej niż przed rokiem. Jednocześnie do kraju zaimportowano 29 tys. ton produktów wołowych i cielęcych, o 19% mniej r/r za 140 mln EUR (652 mln zł). Eksport mięsa, żywca oraz przetworów i tłuszczów wieprzowych był o 11% mniejszy niż w pierwszym półroczu 2022 r. i wyniósł 289 tys. ton (w ekwiwalencie tusz). Przychody z tego tytułu wzrosły o 12%, do 948 mln EUR (4,4 mld zł). W tym czasie do Polski przywieziono 468 tys. ton asortymentu wieprzowego, o 13% mniej niż przed rokiem, na który wydatkowano 1,4 mld EUR (6,4 mld zł) – wzrost o 32%. Import żywca wieprzowego wyniósł 3,6 mln sztuk – były to głównie prosięta i warchlaki.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.