Wzrost cen żywca drobiowego - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Wzrost cen żywca drobiowego

W okresie 20–26.05.2024 r. na rynku krajowym podrożały wszystkie gatunki żywca drobiowego objęte monitoringiem Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej. Kurczęta brojlery skupowano przeciętnie po 4,87 zł/kg, o 3 gr/kg drożej niż tydzień wcześniej oraz o 1% drożej niż przed miesiącem. Cena indyków wyniosła średnio 6,33 zł/kg i była o ponad 1% wyższa niż przed tygodniem i miesiącem. Za kaczki brojlery dostawcy uzyskiwali średnio 5,66 zł/kg, o 2 gr/kg więcej niż w poprzednim tygodniu, ale o 7% mniej niż przed miesiącem. Cena skupu kurcząt brojlerów była niższa niż przed rokiem o 15%, indyków – o 25%, a kaczek brojlerów – o 27%.

W przedostatnim tygodniu maja br. zakłady drobiarskie sprzedawały tuszki kurcząt patroszonych przeciętnie po 8,65 zł/kg, o 2% drożej niż tydzień wcześniej oraz o 6% drożej niż przed miesiącem. Tuszki indyków zbywano średnio po 13,68 zł/kg, o 6% taniej niż w poprzednim tygodniu, ale o blisko 1% drożej niż miesiąc wcześniej. 

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.