Zainteresowanie przedstawicieli Angoli i Tanzanii importem polskiego drobiu - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Zainteresowanie przedstawicieli Angoli i Tanzanii importem polskiego drobiu

W dn. 6 września 2023r. sekretarz stanu w MRiRW Ryszard Bartosik spotkał się z przedstawicielami administracji oraz biznesu Angoli i Tanzanii przebywającymi w Polsce na zaproszenie Stowarzyszenia Innowatorów Wsi.

W okresie I-VI 2023 r. eksport artykułów rolno-spożywczych do Angoli wzrósł. Głównym produktem eksportowanym do Angoli była pszenica, która stanowiła ok. 90% wartości eksportu, a także mięso i jadalne podroby z drobiu oraz jadalne podroby wołowe, wieprzowe, baranie, kozie.

Przedstawiciele Angoli i Tanzanii z uznaniem odnieśli się do osiągnięć polskiego sektora rolno-spożywczego w branży drobiarskiej i podkreślili, że uważają Polskę za lidera w Europie pod względem jakości hodowli, jak i przetwórstwa. Zwłaszcza przedstawiciele Zanzibaru (autonomiczna część Tanzanii) wyrazili nadzieję na nawiązanie bezpośrednich relacji handlowych z naszymi producentami w celu importu drobiu z Polski. Potwierdzili też zainteresowanie uzgodnieniem wzoru świadectwa zdrowia dla mięsa drobiowego i produktów z mięsa drobiowego. Ponadto strona zanzibarska poinformowała o chęci importu z Polski sprzętu i technologii produkcyjnych w celu wsparcia rozwoju swojego sektora drobiarskiego.

 

Źródło: MRiRW

 

 

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.