FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Sklep mięsny – badanie potencjału rynku

Badanie potencjału rynku jest prawdopodobnie jedną z najtrudniejszych czynności, które stoją przed nami, kiedy chcemy otworzyć sklep mięsny lub utrzymać czy zwiększyć obroty w już istniejącej placówce. To właśnie w tym momencie najczęściej podejmujemy decyzję dotyczącą otwarcia sklepu czy ustalenia działań naprawczych i rozwojowych. Pierwsze pytanie, które należy sobie postawić jest następujące:

 

Powodów z pewnością jest wiele, lecz skupmy się w tym momencie na trzech podstawowych uwarunkowaniach, które mogą pojawić się najczęściej.

Nie ma takiego sklepu w okolicy, mieście, na osiedlu?

Jeśli nie ma takiego sklepu w okolicy, mieście czy na osiedlu, to należy postawić sobie pytanie: dlaczego jeszcze nie ma sklepu mięsnego w tym rejonie? Może kiedyś był, lecz został zlikwidowany, gdyż nie generował satysfakcjonujących obrotów lub z innego ważnego powodu musiał zostać zamknięty. Naszym zadaniem będzie zdobycie informacji, która bardzo precyzyjne pozwoli nam określić naszą strategię działania.

Przy badaniu potencjału rynku należy również wziąć pod uwagę potencjalnych klientów. Ilu ich jest w branym pod uwagę rejonie? Jaki jest stan bezrobocia i zatrudnienia? Kto będzie naszym klientem? Jedną z najlepszych metod badania rynku jest wywiad. Wystarczy spytać osoby, które na co dzień zajmują się robieniem zakupów, gdzie kupują mięso i wędlinę?

To pytanie da nam odpowiedź, gdzie najbliżej znajduje się sklep. Można również zapytać: dlaczego właśnie tam kupują? Dzięki temu dowiemy się, czym kierują się potencjalni klienci, dokonując wyboru sklepu. To w dużym stopniu ułatwi nam podjęcie decyzji o własnym sklepie mięsnym i oczekiwaniach konsumentów, które powinniśmy umieć spełnić. Dużym ułatwieniem będzie również odwiedzenie strony Urzędu Miasta lub Starostwa i zapoznanie się z danymi demograficznymi, które również bardzo precyzyjnie pokażą potencjał rynku, na którym zamierzamy stworzyć swój własny biznes.

Konkurencja nie spełnia moich oczekiwań? I mogę poprowadzić to lepiej?

Konkurencja nie spełnia moich oczekiwań. Dlaczego tak uważam? Czy jest to tylko moja opinia, czy może większej ilości osób. Jeśli tylko moja, to czy jest trafna? Dlaczego tak uważam? Co mogę zrobić lepiej od konkurencji? Tutaj należy wymienić minimum 5 powodów i rzeczy, w których będę lepszy/a od konkurencji.
Natomiast jeżeli podobne zdanie ma więcej osób, wtedy dużo łatwiej nam będzie odszukać przyczyny, które pozwolą nam na zdobycie przewagi konkurencyjnej. Naszym celem powinno być stworzenie profesjonalnego i najlepszego sklepu i jest to możliwe, jeśli precyzyjnie zweryfikujemy rynek, zdobędziemy niezbędne o nim informacje, zastosujemy oraz wprowadzimy cenne uwagi w życie.

Ktoś powiedział, że jest to dobry biznes, więc dlaczego nie spróbować?

Słyszałem, że prowadzenie sklepu to świetny biznes. Tak, to prawda, może być bardzo dochodowy, jest tylko jeden warunek: że będzie właściwie prowadzony. Czego dowiedzą się Państwo już w kolejnych odcinkach.

Już za tydzień – „Wybór idealnego miejsca na sklep mięsny”.

 

 

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.