FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Sklep mięsny - gdzie otworzyć

Z poprzednich artykułów dowiedzieliśmy się jak określić potencjał rynku i zastanowiliśmy się dlaczego chcemy otworzyć sklep mięsny. Dzisiaj zajmiemy się równie ważnym zagadnieniem, a mianowicie wyborem odpowiedniej lokalizacji pod sklep mięsny. To gdzie będziemy prowadzić sklep ma bardzo duże znaczenie i w dużym stopniu decyduje, czy osiągniemy sukces, czy też będziemy zmuszeni do likwidacji placówki handlowej, gdyż nie będziemy mieli wystarczającej liczby klientów.

Kiedy określiliśmy już potencjał rynku, wiemy gdzie klienci dokonują zakupów należy zastanowić się, gdzie będziemy prowadzić naszą placówkę.

Biorąc pod uwagę różne warianty zastanowimy się, które miejsce przyniesie nam najwięcej korzyści. Poniżej przedstawimy kilka możliwości wraz z krótką charakterystyką.

Centrum miasta 

Jeśli centrum miasta jest handlowe i panuje duże natężenie ruchu pieszego, to warto wziąć pod uwagę otwarcie sklepu mięsnego w tej części miasta. Na szczególną uwagę zasługują miasta do 100 000 mieszkańców. Trudno nam będzie uzyskać satysfakcjonujące obroty w sklepie mięsnym, który swoją lokalizację będzie miał na rynku np. Krakowa, gdzie czynsze z reguły są bardzo wysokie, a mieszkańcy nie koniecznie będą zaopatrywać się w mięso i wędliny, płacąc dużo wyższą cenę, niż mogą uzyskać w sklepie na osiedlu.

Wolnostojący sklep mięsny na osiedlu

Jeśli badania, które przeprowadziliśmy wskażą, że taki sklep ma rację bytu, to można taką opcje wziąć pod uwagę. Niemniej jednak należy zadać sobie pytanie, czy klienci będą przychodzić tylko po same mięso i wędliny. W ciągle zmieniającym się sposobie myślenia konsumentów, którzy cenią sobie wygodę i pragną oszczędzać czas, robiąc podstawowe zakupy w jednym miejscu– powinniśmy wziąć pod uwagę rozwiązania alternatywne np. rozważyć rozszerzenie asortymentu o podstawowe artykuły spożywcze takie jak świeże pieczywo, ser czy też produkty dla dzieci. Dobrym rozwiązaniem będzie również poszukanie lokalizacji w sąsiedztwie, którego znajdują się sklepy ogólnospożywcze lub ciąg handlowy.

Stoisko lub sklep na targowisku

Konsumenci coraz rzadziej wybierają targowisko jako miejsce zakupu mięsa i wędlin. Wszystko zależy jednak od tego, w jakich warunkach będziemy prowadzić sprzedaż. Czy będzie to budka z możliwością sprzedaży przez okienko, czy też specjalistyczny sklep mięsny, doskonale wyposażony i spełniający wszystkie standardy higieniczne. Należy także wziąć pod uwagę ilość dni handlowych, co będzie miało istotny wpływ na rentowność sklepu.

Stoisko komplementarne w galerii handlowej lub w sklepie dyskontowym

To jedna z najlepszych lokalizacji na sklep mięsny. Przede wszystkim ze względu na bardzo duży przepływ potencjalnych klientów. Występuje duże prawdopodobieństwo, że klienci robiący podstawowe zakupy spożywcze kupią u nas mięso i wędliny. Bardzo często takie stoiska są już zaadoptowane pod tego typu działalność. Pozwoli to zmniejszyć koszty uruchomienia placówki i przeznaczyć je na inny cel np. promocję sklepu.

Stoisko w supermarkecie lub sklepie samoobsługowym

Właściciele sklepów ogólnospożywczych coraz częściej rezygnują z prowadzenia stoisk mięso-wędliny i szukają najemców, którzy sami będą go prowadzić i o nie zadbają. Jeśli jest to sklep dobrze zarządzany, to taką opcję należy wziąć poważnie pod uwagę. Dużym plusem będzie tutaj gotowe i przystosowane stoisko mięsne, pozwalające zaoszczędzić sporą część środków przeznaczonych na inwestycje, co z kolei można przełożyć na promocję i działania marketingowe sklepu . Również przepływ klientów będzie bardziej przewidywalny i mierzalny.

Auto sklep/ handel okrężny

Bardzo dobry sposób na prowadzenie sprzedaży mięsa i wędlin. Przede wszystkim ze względu na bardzo dużą elastyczność tzn. zmianę lokalizacji w przypadku generowania niezadowalających obrotów . Sprzedaż z auto-sklepu najczęściej odbywa się w różnych miejscach min. na targowiskach, osiedlach. Warunkiem jest, aby tego typu pojazd spełniał wymogi sanepidu oraz innych organów odpowiedzialnych za kontrolę tego typu placówek handlowych. Ten rodzaj działalności można również wykorzystać do promocji swoich produktów, a także do badania rynku, a w miejscu gdzie znajdzie się najwięcej zadowolonych konsumentów otworzyć sklep stacjonarny, ponosząc jednocześnie mniejsze ryzyko inwestycji.

Podjęcie decyzji odnośnie idealnego miejsca na sklep mięsny zależy od Państwa.

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.