Analiza cen w skupach UE bydła rzeźnego i ćwierć tusz wołowych w 22. tygodniu 2021 r. - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Analiza cen w skupach UE bydła rzeźnego i ćwierć tusz wołowych w 22. tygodniu 2021 r.

Jak podaje Biuro Analiz i Strategii KOWR w dniach 31.05 – 6.06.2021 r. bydło rzeźne skupowano przeciętnie po 7,29 zł/kg, o 1% drożej niż tydzień wcześniej i o 4% drożej niż przed miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku cena żywca wołowego wzrosła o 20%.

Na rynku unijnym średnia cena zakupu bydła rzeźnego klasy R3 ukształtowała się na poziomie 377,56 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej wobec 376,66 EUR/100 kg w poprzednim tygodniu. Była ona o 1% wyższa niż przed miesiącem oraz o 7% wyższa niż przed rokiem. Cena bydła rzeźnego w Polsce wyrażona w walucie unijnej wyniosła 349,62 EUR/100 kg. Z uwagi na duże tempo wzrostu cen tego żywca w Polsce różnica w poziomie cen w kraju i średniej ceny w UE zmniejsza się. Obecnie cena w Polsce jest o 7% niższa od średniej ceny w UE. 

 

W analizowanym tygodniu czerwca br. zakłady mięsne sprzedawały kompensowane ćwierć tusze wołowe z buhajków do 2 lat średnio po 14,00 zł/kg, o 1% drożej niżw poprzednim tygodniu oraz o 3% drożej niż przed miesiącem. W ciągu roku kompensowane ćwierćtusze wołowe podrożały o 11%.


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.