FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Ceny wołowiny w 9. tygodniu 2020 r.

Jak podaje Biuro Analiz i Strategii KOWR w okresie 24.02 – 1.03.2020 r. żywiec wołowy kupowano przeciętnie po 6,31 zł/kg wobec 6,32 zł/kg w poprzednim tygodniu i 6,28 zł/kg przed miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku bydło rzeźne było o 4% tańsze.

UE średnia cena zakupu bydła rzeźnego klasy R3 wyniosła 369,54 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej i była nieco (o 0,3%) niższa niż tydzień wcześniej oraz zbliżona do cenprzed miesiącem. Jednocześnie żywiec ten był o 1% tańszy niż przed rokiem. Cena wołowiny tej klasy w Polsce wyrażona w walucie unijnej ukształtowała się na poziomie 308,93 EUR/100 kg. Była ona o 16% niższa od średniej ceny w UE i najniższa wśród krajów będących najwięk- szymi producentami i eksporterami wołowiny na rynku unijnym.

W ostatnim tygodniu lutego 2020 r. krajowe zakłady mięsne sprzedawały kompensowane ćwierćtusze wołowe z buhajków do 2 lat średnio po 12,79 zł/kg, o 3 gr/kg drożej niż tydzień wcześniej. Cena ta była o 1% niższa niż przed miesiącem oraz o 4% niższa niż przed rokiem.


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.