FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Ceny zakupu i zbytu mięsa wołowego w tygodniu 21. 2019 roku

Ceny zakupu żywca wołowego w okresie 20–26.05.2019 r. wskazywały, że za żywiec wołowy płacono przeciętnie 6,24 zł/kg, co stanowi o 1% mniej niż tydzień wcześniej oraz o 2% mniej niż w poprzednim miesiącu. W odniesieniu do cen uzyskiwanych przed rokiem żywiec wołowy potaniał o 9%. W UE ceny bydła rzeźnego charakteryzowały się niewielkim spadkiem. W 21 tygodniu 2019r.. średnio w UE za bydło rzeźne klasy R3 dostawcy otrzymywali 365,51 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej. Nieco mniej za żywiec wołowy płacono przed tygodniem i miesiącem – odpowiednio o 0,4% i 0,3%, a w analogicznym terminie 2018 r. –  już o 3,5%  mniej. Cena polskiej wołowiny tej klasy wyrażona w walucie unijnej wyniosła 296,27 EUR/100 kg i była o 19% niższa od średniej ceny w UE.

Jeśli chodzi natomiast o ceny zbytu mięsa wołowego to cena kompensowanych ćwierćtusz wołowych średnio przedstawiała się na poziomie 12,76 zł/kg i była o 2% niższa w porównaniu  do poprzedniego tygodnia i miesiąca oraz o 8,5% niższa niż przed rokiem.

 

Źródo:KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.