FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Ceny żywca wieprzowego w drugim tygodniu sierpnia 2020 r. w Polsce i UE

Jak podaje Biuro Analiz i Strategii KOWR, w drugim tygodniu sierpnia br. ponownie obniżyły się ceny żywca wieprzowego. W dniach10–16.08.2020 r. (dane Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW) za trzodę chlewną dostawcy uzyskiwali przeciętnie 4,94 zł/kg, o 1% mniej niż w poprzednim tygodniu. Cena tegożywca była jednak o 8% wyższa niż przed miesiącem, ale o 16% niższa w odniesieniu do notowań sprzed roku.

Po trzech tygodniach wzrostu odnotowano niewielki spadek cen zakupu świń rzeźnychw UE. W dniach 10–16.08.2020 r. unijnym do- stawcom za świnie rzeźne klasy E płacono średnio 150,87 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej wobec 151,03 EUR/100 kg w poprzednimtygodniu. Żywiec wieprzowy w UE był jednak o 2% droższy niż przed miesiącem, ale o 16,5%tańszy niż przed rokiem. Cena świń rzeźnych tej klasy w Polsce wyrażona w walucie unijnej wyniosła 146,81 EUR/100 kg i była o 3% niższa niż średnio w UE, o 4% niższa niż w Niemczechi o 7% niższa niż w Danii, ale o 14% wyższa niżw Niderlandach.


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.