Dalszy wzrost cen zakupu trzody chlewnej - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Dalszy wzrost cen zakupu trzody chlewnej

Na rynku krajowym w dniach 20–26.05.2024 r. w zakładach objętych monitoringiem Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW odnotowano dalszy wzrost cen zakupu trzody chlewnej.

Dostawcy za świnie rzeźne uzyskiwali przeciętnie 7,59 zł/kg, o 1% więcej niż w poprzednim tygodniu oraz o 2% więcej niż przed miesiącem. Jednocześnie cena tego żywca była o 13% niższa niż w analogicznym okresie 2023 r. W Unii Europejskiej trend wzrostowy w cenach skupu żywca wieprzowego obserwowany jest od lutego br. W dniach 20–26.05.2024 r. średnia cena świń rzeźnych klasy E w UE wyniosła 220,68 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej i była nieco (o 0,4%) wyższa niż w poprzednim tygodniu. Jednocześnie żywiec ten był o 8% tańszy niż przed rokiem.

W Polsce cena świń rzeźnych tej klasy wyrażona w euro wyniosła 233,22 EUR/100 kg, o 6% więcej niż średnio w UE i w Hiszpanii, o 26% więcej niż w Danii i Niderlandach oraz o 1% więcej niż w Niemczech. 

W ślad za wzrostem cen żywca w skupie drożało mięso wieprzowe. Zakłady mięsne zbywały półtusze wieprzowe średnio po 10,94 zł/kg, o blisko 1% drożej niż tydzień wcześniej oraz o 1,5% drożej niż przed miesiącem, ale o 12% taniej niż przed rokiem. 

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.