FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Dane GUS dotyczące rejestracji i upadłości podmiotów gospodarczych w II kwartale 2019 r.

W II kwartale 2019 roku odnotowano 94 385 rejestracji podmiotów gospodarczych, tj. o 5,6% mniej niż w analogicznym okresie ub. roku oraz 131 upadłości podmiotów gospodarczych, tj. o 26,0% mniej niż w analogicznym okresie ub. roku. 

Liczba rejestracji podmiotów gospodarczych w II kwartale 2019 r. wyniosła 94 385 i była o 5,6% mniejsza niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. W II kwartale 2019 r. zaobserwowano mniejszą liczbę rejestracji niż rok wcześniej w sekcji handel; naprawa pojazdów  samochodowych (o 12,1%), informacji i komunikacji (o 8,4%), transporcie i gospodarce magazynowej (o 7,5%), usługach (o 7,4%), zakwaterowaniu i gastronomii (o 5,8%), oraz przemyśle (o 5,8%). Wzrost liczby rejestracji nastąpił jedynie w budownictwie (o 0,8%). Osoby fizyczne  prowadzące działalność gospodarczą stanowiły 86,9% wszystkich rejestracji podmiotów gospodarczych.

 

Liczba upadłości podmiotów gospodarczych w II kwartale 2019 r. wyniosła 131 i była o 26,0% niższa niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Wzrost liczby upadłości zanotowano w usługach (21 wobec 17) oraz w zakwaterowaniu i gastronomii (4 wobec 2). Największy spadek liczby upadłości nastąpił w przemyśle (26 wobec 41), handlu; naprawie pojazdów samochodowych (44 wobec 51), budownictwie (19 wobec 24), transporcie i gospodarce magazynowej (9 wobec 10). Wśród podmiotów, dla których ogłoszono upadłość, ponad 62% stanowiły spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

 

Dane prezentowane w niniejszym opracowaniu są przygotowywane zgodnie z wytycznymi opracowanymi przez Eurostat i zawierają informacje dotyczące rejestracji i upadłości podmiotów gospodarczych o przeważającym rodzaju działalności zaliczanym według PKD 2007 do sekcji od B (górnictwo i wydobywanie) do S (pozostała działalność usługowa) z wyłączeniem sekcji O (administracja publiczna i obrona narodowa; obowiązkowe zabezpieczenia społeczne) oraz działu 94 (działalność organizacji członkowskich). W opracowaniu wprowadzono dodatkowe grupowania w stosunku do ogólnie przyjętych przekrojów klasyfikacyjnych, ujmując pod pojęciem: „przemysł” sekcje: górnictwo i wydobywanie (sekcja B), przetwórstwo przemysłowe (sekcja C), wytwarzanie i zaopatrywanie w energię elektryczną, gaz, parę wodną, gorącą wodę (sekcja D), dostawa wody; gospodarowanie ściekami i odpadami, rekultywacja (sekcja E); „usługi” sekcje: działalność finansowa i ubezpieczeniowa (sekcja K), obsługa rynku nieruchomości (sekcja L), działalność profesjonalna, naukowa i techniczna (sekcja M), administrowanie i działalność wspierająca (sekcja N); „pozostałe sekcje” sekcje: edukacja (sekcja P), opieka zdrowotna i pomoc społeczna (sekcja Q), kultura, rozrywka i rekreacja (sekcja R), pozostała działalność usługowa (sekcja S z wyłączeniem działu 94 działalność organizacji członkowskich). Liczba upadłości w danym kwartale dotyczy podmiotów gospodarczych, wobec których zostało wydane, w danym kwartale przez właściwy Sąd Rejonowy, postanowienie o ogłoszeniu upadłości. Liczba rejestracji w danym kwartale dotyczy podmiotów gospodarczych, które zostały w danym kwartale wpisane do Krajowego Rejestru Urzędowego Podmiotów Gospodarki Narodowej (REGON). Rejestracje obejmują także osoby fizyczne, które zlikwidowały i ponownie podjęły działalność gospodarczą.

 

 

Źródło: GUS


Autor: RZ

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.