FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Festyn ,, Drób nad Wisłą " powodem do rozmów na temat sytuacji na rynku

Kosztowanie dań z mięsa drobiowego, wspólne grillowanie, konkursy i zabawy powiązane z tematyką drobiową to atrakcje rodzinnego festynu „Drób nad Wisłą", który miał miejsce wczoraj w Grudziądzu.

Cele organizacji wydarzenia było zwiększenie poziomu konsumpcji drobiu na rynku krajowym, jak również promowanie walorów zdrowotnych i smakowych mięsa drobiowego.  

- Drobiarstwo jest jedną z lepiej rozwijających się gałęzi polskiego rolnictwa - biorący udział w imprezie minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Podkreślił jednakże, że ciągle bardzo niestabilne są rynki międzynarodowe, a Polska zmuszona jest eksportować ok. 60 proc. mięsa drobiowego.

Dodał także, że branża drobiarska musi trzymać rękę na pulsie, gdyż coraz częściej w miejscach, gdzie następuje intensywny wzrost liczby kurników, pojawiają się również opory społeczne.

- Branża jest aktywna w poszukiwaniu rynków zbytu. Wraz z KOWR wspieramy te działania. Minister podkreślił, że "mitycznych" rynków zbyt wiele nie ma, a pojawiają się problemy tam, gdzie udało się wejść. Wspomniał choćby o problemach na chińskim rynku drobiu, na który Polsce udało się wejść jako jedynemu krajowi europejskiemu, lecz trudno myśleć o dalszym rozwoju wspólpracy na tym terenie, bowiem Chińczycy stosują różne beztaryfowe bariery.

- Tak duży eksport powoduje, że jeżeli nastąpią pewne zachwiania na rynku międzynarodowym, to mogą wystąpić poważne kłopoty. Problemy mogą pojawić się, gdy wejdzie umowa pomiędzy Unią Europejską z krajami Mercosur, a także, gdy dojdzie do bezumownego Brexitu - powiedział minister Ardanowski.

Festyn zorganizowany przez Polski Związek Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu wspólnie z Urzędem Miejskim w Grudziądzu odbywał się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Swoje regionalne przysmaki zaprezentowały tu Koła Gospodyń Wiejskich oraz uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich z Grudziądza. Można było też posmakować tradycyjnej potrawy tego regionu, którym jest flisacki, drobiowy kociołek.

 

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 

Partner portalu

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.