Hodowla królików w Polsce - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Hodowla królików w Polsce

W Polsce w ciągu ostatnich lat zmienił się profil hodowli królików. Wyhamowana została produkcja zwierząt futerkowych, ze względu na niską trwałość futerka. Wzrosła natomiast produkcja ras mięsnych. W Polsce spożycie tego gatunku mięsa jest bardzo niskie, wielu ekspertów zauważa, że przyczyną może być niewystarczająca promocja mięsa króliczego. Hodowla królików może być bardzo przyszłościowym kierunkiem produkcji ze względu na jakość i duże walory smakowe mięsa.  Warto podkreslić , że do  największych konsumentów ( 5-3 kg rocznie ) w Europie należą m.in. Włosi, Hiszpanie, Francuzi. W Polsce  sożycie jest trudne do oszacowania, gdyż sporo gospodarstw hoduje króliki na wsłane potrzeby. 

Króliki hoduje się głównie na futra i  mięso. W Polsce hoduje się głównie króliki ras mięsnych. Wyróżnić można  trzy systemy hodowli królików. Najpopularniejszy w klatkach na wolnym powietrzu, w klatkach w pomieszczeniach zamkniętych i w wymurowanych kojcach. Metodą, które będzie zyskiwać na popularności będzie hodowla wolnowybiegowa. Nie będzie to z pewnością daleka przyszłość, ale troska o dobrostamn. 

Klatki i budki porodowe muszą, być wykonane w taki sposób by nie było, problemu z myciem, czyszczeniem i dezynfekcją. Najważniejszym aspektem jest achowanie najwyższych stanardów dotyczących dobrostanu królików, na co zwracają uwagę coraz bardziej świadmi konsumenci. 


Autor: Materiał portalu FirmyMiesne.pl, zdjęcie: pixabay.com

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.