Innowacyjny Atlantis-Pak - rozmowa z Ilja Niepokulczyckim, Prezesem Zarządu Atlantis-Pak Polska Sp. z o.o. - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Innowacyjny Atlantis-Pak - rozmowa z Ilja Niepokulczyckim, Prezesem Zarządu Atlantis-Pak Polska Sp. z o.o.

Remigiusz Zagraba: Firma Atlantis -Pak to niewątpliwie lider innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie opakowań. Pierwszą osłonkę wyprodukowaliście w 1993 r., a Państwa produkty obecne są już w 90 krajach na całym świecie, zatrudniacie ponad 2500 pracowników, byliście wystawcą podczas największych targów branżowych m.in. w takich państwach jak: Rosja, Niemcy, Maroko, Francja, Argentyna i wielu innych. Zdobyliście prestiżową nagrodę DuPont w kategorii Innowacje w opakowaniach. Co dla Państwa oznacza, bycie firmą innowacyjną?

 

Ilja Niepokulczycki: Przede wszystkim są to możliwości, jakie daje ten status. Nie wszyscy wiedzą, ale to nasza firma jako pierwsza na świecie zaoferowała osłonkę plastikową barierową do parówek. Później wyprodukowaliśmy osłonkę przepuszczalną plastikową do parówek, w tym przypadku także byliśmy pierwsi na świecie. Byliśmy pionierami w tworzeniu szerokiego asortymentu osłonek przepuszczalnych do kiełbas, aktywnie rozwijaliśmy rynek bezpiecznych worków termokurczliwych na bazie poliamidu w czasie, gdy konkurencyjne produkty nadal zawierały związki chloru. To wszystko dało nam możliwość szybkiego rozwoju sprzedaży na całym świecie i wzrostu po prostu w niesamowitym tempie. W dość krótkim czasie staliśmy się największym graczem na światowym rynku w segmencie osłonek plastikowych, wyprzedzając innych producentów zarówno pod względem wielkości produkcji, jak i różnorodności asortymentu.

Oszczędność na wolumenach daje nam możliwość bycia konkurencyjnymi w każdym kraju na świecie. Nasze doświadczenie pozwala nam szybko dostosować się do wszelkich specyficznych potrzeb regionalnych. Wraz z możliwością szybkiego zwiększenia wolumenu produkcji prowadzi to do dużego zainteresowania ze strony lokalnych dealerów w różnych krajach.

 

R.Z.: Obecnie na rynku polskim i ogólnie światowym istnieje wiele firm produkujących osłonki, etykiety i opakowania. Co wyróżnia firmę Atlantis - Pak oraz jakie produkty znajdują się w Państwa ofercie?

 

I.N.: Po pierwsze, nie ma innej firmy, która może zaoferować taką samą szeroką gamę rozwiązań w zakresie opakowań poliamidowych, zwłaszcza w odniesieniu do osłonek przepuszczalnych dla dymu wędzarniczego. W tej chwili jako jedyni na świecie mamy działającą technologię produkcji osłonek do parówek iPeel, które nadają się do usuwania za pomocą automatycznej obieraczki, czyli peelera. Osłonkę tę produkujemy od kilku lat i zgromadziliśmy doświadczenie w produkcji tej osłonki o różnych właściwościach. Na przykład: możemy dostosować stopień przylegania osłonki do produktu oraz procent utraty wilgoci w zależności od życzeń klienta. Dobór stopnia przylegania w zależności od farszu gwarantuje łatwe automatyczne obieranie nawet przy użyciu najbardziej lepkich gatunków farszu, z wykorzystaniem którego w innych osłonkach występują regularne problemy z obieraniem.

Te właściwości wyróżniają bardzo korzystnie osłonki iPeel od osłonek celulozowych, które są przeznaczone do automatycznego obierania. Dodatkowo cena osłonek poliamidowych iPeel jest niższa, a uzysk gotowych produktów jest wyższy.

Mamy klientów w Polsce, którzy bardzo umiejętnie nauczyli się wykorzystywać te zalety iPeel: na niej dosłownie budują swój biznes. Oni wchodzą w niszę niskomarżowych produktów i dzięki dodatkowemu uzyskowi, który wynosi 5-7% gotowego surowca, sprzedają produkty z zyskiem tam, gdy ich konkurenci, używający osłonek celulozowych, już ponoszą straty i są zmuszeni odmawiać dostaw. Kilku polskich producentów parówek znacząco zwiększyło swoje możliwości eksportowe, stosując tę strategię i wygrywając konkurencję cenową na rynkach międzynarodowych.

Teraz aktywnie rozwijamy kierunek folii wysokobarierowych. W tym i przyszłym roku uruchomimy dodatkowe linie do ekstruzji folii. Wielu polskich klientów przekonało się już o wysokiej jakości folii. Folia do pakowania w technologii „flow vac” Amistyle FT z EVOH została pierwotnie stworzona jako folia o zwiększonej wytrzymałości mechanicznej i maksymalnej przezroczystości. Nie boi się ostrych kości, świetnie nadaje się do obróbki na sprzęcie. Jednocześnie znajduje się w niszy cenowej z foliami innych dostawców, które tych zalet nie mają.

 

R.Z.: Czy Państwa produkty dedykujecie tylko dla dużych firm, czy też osłonki, opakowania, etykiety mogą być dostarczane dla małych i średnich firm w Polsce, a jeśli tak to, jak można zamówić Państwa produkty?

I.N.: Nasze produkty znajdują swoje zastosowanie w każdym przedsiębiorstwie, całkowicie niezależnie od wielkości produkcji. Dlatego zapraszam do dialogu wszystkich Waszych czytelników. Ponadto nie zawsze współpracujemy bezpośrednio z zakładami. Jeżeli z jakiegoś powodu firmie wygodniej jest kupić nasze osłonki za pośrednictwem pośrednika, zawsze możemy polecić solidnego lokalnego dostawcę. Myślę, że znaczna liczba Waszych czytelników już pracuje z naszymi produktami, sami o tym nie wiedząc. Nasze osłonki barierowe do kiełbas, są bardzo popularne wśród polskich dystrybutorów, którzy samodzielnie dokonują jedynie dodatkowej obróbki (nadruk, marszczenie itd.).

 

W tym roku mija sześć lat od rozpoczęcia działalności firmy Atlantis-Pak Poland na rynku polskim. W tym czasie zdążyłem już poznać wielu Waszych czytelników, z czego się szczerze cieszę. Zapraszam wszystkich do znajomości, dialogu i współpracy. W czasie obecnej epidemii znaleźliśmy się wszyscy w bardzo nietypowych warunkach, kiedy wiele zakładów mięsnych po prostu zawiesiło wprowadzanie i testowanie nowych rodzajów opakowań. Ale mamy szereg rozwiązań, które pozwolą naszym klientom umocnić swoją pozycję, nawet pomimo obiektywnych trudności na rynku. Opracowaliśmy specjalny program wspierający przedsiębiorstwa w okresie kwarantanny. Program ten pozwala w pełni przetestować dostarczone próbki produktów bez naszej obecności. Oprócz tego, dzięki temu programowi pracownicy zakładów mięsnych przechodzą szkolenie online. Wy możecie także pobrać aplikację «Atlantis-Pak» na dowolne urządzenie mobilne. Ta aplikacja zawiera zalecenia technologiczne i inne informacje o naszych produktach. Zawsze cieszę się z wszelkich kontaktów, zadzwoń do mnie osobiście - poznamy się!
 Ilja Niepokulczycki
+48 695-002-083
niepokulczycki@atlantis-pak.eu
 
Prezes zarządu
Atlantis-Pak Polska Sp. z o.o.
 
www.atlantis-pak.eu

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.