FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Jak można oszczędzać w sklepie?

Jak można oszczędzać w sklepie

Jeśli płacisz wysokie rachunki za energię elektryczną…

Jeśli Twoja instalacja chłodnicza wymaga modernizacji…

Jeśli Twój towar wymaga niższych temperatur przechowywania…

 

                                                                  Przeczytaj wypowiedź właściciela sklepu spożywczego poniżej

 

Modernizacja sklepu  

Właścicielowi sklepu spożywczego w centrum Warszawy doskwierały wysokie rachunki za energię elektryczną. Montaż nowego agregatu Copeland ZX EazyCool spowodował obniżenie zużycia energii. Agregat spełnił także wysokie wymagania dotyczące głośności (wynikające z lokalizacji).

 

Teraz płacę o połowę niższe rachunki za energię elektryczną

i towar lepiej się przechowuje, bo lady utrzymują zadaną temperaturę-  Mirosław Bryk, właściciel sklepu spożywczego

 

Zgłoszony problem

W sklepie spożywczym zamontowane były regały chłodnicze z wbudowanymi agregatami. Ich praca nie była zadowalająca - nagrzewała się sala sprzedaży. Klimatyzacja musiała bezustannie pracować, nawet nocą po zamknięciu sklepu. Mimo nieprzerwanej pracy klimatyzatora warunki panujące w sklepie w miesiącach letnich były niezwykle uciążliwe dla obsługi i klientów. Do tego dochodził jeszcze hałas agregatów. Z powodu trudnych warunków pracy, regały chłodnicze nie utrzymywały prawidłowej temperatury, co wpływało na trwałość przechowywanego towaru. Trudne warunki pracy powodowały również częste awarie regałów.

Koszty dokonanych napraw wyniosły 7500 PLN (uszkodzeniu ulegały przeciążone sprężarki).

Sklep znajduje się w centrum Warszawy, w ciągu handlowym budynku mieszkalnego.

Bezpośrednio nad sklepem znajdują się lokale mieszkalne.

 

Rozwiązanie

Zdecydowano się na usunięcie wbudowanych w regały - agregatów chłodniczych. Trzy regały zostały „spięte” razem i podłączone do agregatu Copeland ZXME EazyCool, zamontowanego na frontowej elewacji sklepu. Najwięcej obaw budziła niewielka odległość od okien najbliższych mieszkań piętro wyżej. Ulica jest ślepa więc w nocy jest tu cicho i nie ma ruchu samochodów. ..

Agregat spełnił jednak wysokie wymagania okolicznych mieszkańców, dotyczące poziomu hałasu.

 

Podsumowanie

· Koszt energii elektrycznej do zasilania regałów chłodniczych i klimatyzacji spadł o ~50%

· Poprawiły się warunki przechowywania towaru -regały utrzymujązadaną temperaturę

· Klienci dokonują zakupów w przyjemniejszych warunkach (optymalna temperatura, brak hałasu agregatów)

· Poprawiły się warunki pracy obsługi, a uśmiech ekspedientek zachęca do ponownej wizyty

· Poziom głośności agregatu Emerson ZX jest niski. Nawet w tej cichej uliczce mieszkańcy nie skarżą się na hałas nawet nocą.

· Wbudowany system diagnostyczny (regulacyjno-zabezpieczający) -  CoreSense  -  dostarcza firmie serwisowej informacji    o stanie agregatu, usprawniając obsługę oraz chroni urządzenia przed uszkodzeniem

 

 

„Najcichszy agregat jaki dotychczas zamontowałem. Będę stosować agregaty Copeland  ZX w kolejnych instalacjach, ze względu na bardzo prosty i szybki montażoraz wparcie techniczne”

 (Krzysztof Dmowski  -  Elektromechanika Chłodnicza)

 

 

Agregaty Copeland serii ZX EazyCool zdobyły  Nagrodę Instalatorów Amerykańskich

 

                                         Nasi specjaliści pomogą rozwiązać wszelkie problemy chłodnictwa-klimatyzacji w Twoim obiekcie

Elektronika SA  Technika Chłodnicza Klimatyzacja

Tel  58 66 33 300

www.elektronika-sa.com.pl

ELEKTRONIKA S.A.
Technika chłodnicza, Klimatyzacja

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.