Mięso z kaczek zyskuje na popularności - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Mięso z kaczek zyskuje na popularności

W Polsce mięso kacze zyskuje na popularności. Cieszy się zainteresowaniem konsumentów z uwagi na jego właściwości kulinarne i zdrowotne. Mięso kaczki jest lekkostrawne i zawiera duże ilości dobrze przyswajalnego białka, nie ustępując innym gatunkom drobiu. W 2021 r. Polska była trzecim po Francji i Węgrzech producentem kaczek w Unii Europejskiej z 16% udziałem w unijnej produkcji. W 2021 r., według danych GUS, pogłowie kaczek w Polsce liczyło 5,3 mln sztuk. W ujęciu regionalnym chów kaczek skoncentrowany jest przede wszystkim w województwie wielkopolskim (1,9 mln sztuk; 36% wolumenu produkcji krajowej) oraz łódzkim (1,1 mln sztuk; 22%).

Dominującą rasą kaczek hodowanych w Polsce jest Pekin. Kaczki tej rasy cechuje krótki cykl produkcji brojlerów, niezbyt duże wymagania pokarmowe oraz znaczna zdrowotność i duża zawartość mięsa. Wiele potraw z kaczki znalazło się na „Liście produktów tradycyjnych”, prowadzonej przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi m.in. Kaczka nadziewana po kujawsku, Kaczka po zamojsku, Kaczka z jabłkami z chojnowskiego dworu czy Kaczka pieczona po wielkopolsku.

Duża część krajowej produkcji kaczek trafia na eksport, przede wszystkim do krajów Unii Europejskiej, ale wzrasta również popyt ze strony krajowych konsumentów. Eksport mięsa kaczego z Polski dynamicznie rośnie i w roku 2022 ukształtował się na poziomie 36 tys. ton wobec 26 tys. ton w 2021 r. Odbiorcami 88% wolumenu mięsa z kaczek były kraje Unii Europejskiej, w tym 40% (15 tys. ton) wyeksportowano do Niemiec, a po 6% (po 2 tys. ton) do Hiszpanii, Danii i Czech. Wśród krajów spoza UE dużym odbiorcą mięsa kaczego była Wielka Brytania (11% udziału w eksporcie, 4 tys. ton).

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.