Na rynkach UE odnotowano wzrost cen żywca wieprzowego - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Na rynkach UE odnotowano wzrost cen żywca wieprzowego

Jak podaje Biuro Analiz i Strategii KOWR w krajach  UE, w tym na rynku polskim drożeje żywiec wieprzowy. W okresie 24–30 maja 2021 r. średnio w UE za świnie rzeźne klasy E dostawcy uzyskiwali 165,26 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej, o 3% więcej niż w poprzednim tygodniu oraz o 7% więcej niż przed miesiącem. Żywiec ten był o 4% droższy niż przed rokiem. Cena świń rzeźnych w Polsce wyrażona w walucie unijnej wyniosła 165,73 EUR/100 kg i o 0,47 EUR przewyższała średnią cenę w UE oraz o 5,96 EUR średnią cenę płaconą producentom na rynku niemieckim.

W Polsce, według informacji uzyskanych z zakładów mięsnych objętych monitoringiem Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW, w ostatnim tygodniu maja br.trzodę chlewną kupowano przeciętnie po 5,67 zł/kg, o 3% drożej niż tydzień wcześniej oraz o 13% drożej niż przed miesiącem. Cena tego żywca była również o 10% wyższa niż przed rokiem.

W analogicznym okresie półtusze wieprzowe zbywano średnio po 8,20 zł/kg, o 7% drożej niż w poprzednim tygodniu i o 12% drożej niż przed miesiącem. Był to poziom cen o 11%wyższy niż w analogicznym tygodniu 2020 r.


Autor: RZ., Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.