Niższe ceny na rynku drobiu - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Niższe ceny na rynku drobiu

Na przełomie października i listopada br. na rynku krajowym obniżeniu uległy ceny skupu większości gatunków żywca drobiowego, oprócz gęsi. Za kurczęta brojlery dostawcy uzyskiwali przeciętnie 4,94 zł/kg, o 1% mniej niż w poprzednim tygodniu oraz o 4% mniej niż przed miesiącem. Indyki w ciągu tygodnia potaniały o 1%, do 6,05 zł/kg. Za kaczki brojlery dostawcom płacono średnio 6,98 zł/kg, o 1 gr/kg mniej niż w poprzednim tygodniu oraz o 4 gr/kg mniej niż przed miesiącem. Gęsi tuczone skupowano przeciętnie po 15,28 zł/kg, o 2 gr/kg drożej niż przed tygodniem, ale o 1% taniej niż miesiąc wcześniej. W porównaniu z cenami uzyskiwanymi przed rokiem indyki były tańsze o 32%, kurczęta brojlery – o 18%, kaczki brojlery – o 9%, a gęsi tuczone – o 7%.

Zakłady drobiarskie sprzedawały tuszki kurcząt patroszonych średnio po 8,07 zł/kg, o 10% drożej niż w poprzednim tygodniu oraz o 8% drożej niż przed miesiącem. Cena tuszek kurcząt była o 5% niższa od ceny uzyskiwanej przed rokiem. Za tuszki indyków płacono 12,82 zł/kg, odpowiednio o 2% i 5% mniej niż tydzień wcześniej oraz o na początku października br. Cena tuszek indyków była o 14% niższa niż przed rokiem.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.