Niższe ceny na rynku drobiu - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Niższe ceny na rynku drobiu

Na rynku krajowym w drugim tygodniu kwietnia br. przeważały spadki cen żywca drobiowego. W dn. 8–14.04.2024 r. dostawcy za kurczęta brojlery uzyskiwali przeciętnie 4,86 zł/kg wobec 4,87 zł/kg tydzień wcześniej. Był to poziom cen o około 1% wyższy niż przed miesiącem, ale o 16% niższy niż przed rokiem. Indyki skupowano średnio po 6,20 zł/kg, o 2 gr/kg taniej niż w poprzednim tygodniu, ale o 1 gr/kg drożej niż miesiąc wcześniej. Żywiec indyczy był o 31% tańszy niż przed rokiem. Cena kaczek brojlerów w ciągu tygodnia obniżyła się o 1%, do 5,94 zł/kg. Była o 4% niższa niż miesiąc wcześniej oraz o 23% niższa niż przed rokiem.

Cena zbytu tuszek kurcząt patroszonych w zakładach drobiarskich ukształtowała się na poziomie 7,66 zł/kg, o 9% niższym niż w poprzednim tygodniu oraz o 4% niższym niż przed miesiącem. Tuszki indyków w ciągu tygodnia podrożały o około 3%, do 13,50 zł/kg i były o 7% droższe niż miesiąc wcześniej. W odniesieniu do cen sprzed roku tuszki kurcząt były tańsze o 15,5%, a tuszki indyków – o 12%.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.