FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Produkty, usługi, firmy w branży mięsnej
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Nowy wzór świadectwa na uboczne produkty pochodzenia zwierzęcego

Pismami z dnia 5 lipca 2109 r. i 13 sierpnia 2019 r. służba weterynaryjna Federacji Rosyjskiej poinformowała o konieczności stosowania nowego wzoru Świadectwa weterynaryjnego na skóry, rogi i kopyta, jelita, futra, runa, skóry baranie i smuszki w stanie surowym, wełnę, kozi puch, szczecinę, włosie końskie, pióra i puch kurzy, kaczy, gęsi oraz innego ptactwa wwożonego na terytorium celne Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej, wraz z załącznikiem. Załącznik winien być stosowany zarówno gdy chodzi o przesyłkę skór, jak również takich surowców jak: rogi, kopyta, jelita, wełna, kozi puch, szczecina, włosie końskie, pióra i puch ptaków. Załącznik może być opracowany na niezabezpieczonym papierze, jednak musi być na nim uwzgleniony numer świadectwa, do którego  jest załączany oraz zostać poświadczony podpisem i pieczątką urzędowego lekarza weterynarii i pieczęcią organu wystawiającego świadectwo. Co więcej, załącznik musi  zostać połączony ze świadectwem w taki sposób, aby wykluczyć możliwość jego zamiany. Wysyłki muszą odbywać się na podstawie ważnego zezwolenia importowego wydanego przez rosyjską służbę weterynaryjną. Zgodnie z pismem z dnia 19 czerwca 2019 r. wwóz do Federacji Rosyjskiej  hydrolizatów białkowych otrzymanych z produktów zwierzęcych, objętych kodem celnym 3504, może się odbywać z towarzyszeniem w/w świadectwa zdrowia. Dokumentami odpowiednio z dnia 22 lipca 2019 r. i 15 lipca 2019 r. powyższy wzór świadectwa przyjęły także służby weterynaryjne Białorusi i Armenii (bez konieczności stosowania załącznika).

 

Źródło: Główny Inspektorat Weterynarii

 

Partner portalu

 

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.