FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Produkty, usługi, firmy w branży mięsnej
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Podsumowanie tegorocznej aukcji Pride of Poland

Podsumowanie 50. jubileuszowej aukcji Pride of Poland oraz Summer Sale wraz z poprzedzającym wydarzeniem 41. Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi w Janowie Podlaskim miało miejsce w centrum prasowym Polskiej Agencji Prasowej. Zgromadzeni, pod przewodnictwem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego mówili między innymi o kosztach wydarzenia, które po raz pierwszy w historii nie obciążają państwowych stadnin, a także poruszono kwestie realizacji umów sprzedaży wylicytowanych koni.

Wysoka wartość hodowli koni arabskich w Polsce została potwierdzona - powiedział minister rolnictwa. Jan Krzysztof Ardanowski podkreślał rolę prywatnych hodowców, których hodowle coraz bardziej się rozwijają, zasługują na coraz większą uwagę i podziw.

Po raz pierwszy w historii koszty poniesione na organizację i promocję zarówno Narodowego Pokazu, jak i aukcji nie wpływaja na budżet państwowych stadnin zadeklarował prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych Tomasz Chalimoniuk.

Obecny na konferencji Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Grzegorz Pięta zaznaczył wyjątkowy wynik licytacji. Ostateczny wynik finansowy zestawiony z liczbą sprzedanych sztuk daje największą średnią cenę za konia czystej krwi arabskiej uzyskanej na aukcjach Pride of Poland i Summer Sale.

Tegoroczne aukcje Pride of Poland oraz Summer Sale zostały zamknięte za wynikiem 1 724 000 euro.

Konie, przy zachowaniu ustalonych wcześniej przepisów, są stopniowo odbierane a należności uiszczane przez nowych właścicieli.

 

Źródło: KOWR

 

Partner portalu

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.