Prognoza światowej produkcji mięsa - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Prognoza światowej produkcji mięsa

Według styczniowej prognozy Departamentu Rolnictwa USA (USDA) światowa produkcja wieprzowiny w 2023 r. prawdopodobnie wyniesie 114,1 mln ton i będzie o 1,4% większa niż w 2022 r. Największy wzrost produkcji wieprzowiny przewidywany jest w Brazylii (o 1,9%, do 4,4 mln ton)i USA (o 1,8%, do 12,5 mln ton). W Chinach, które są największym światowym producentem trzody chlewnej, produkcja prawdopodobnie nie ulegnie zmianie i wyniesie 55 mln ton, a w Unii Europejskiej może nastąpić jej niewielki spadek (o 0,4%, do 22,6 mln ton).

Globalna produkcja wołowiny w 2023 r. może być nieco (o 0,3%) mniejsza niż w 2022 r. i wynieść 59,2 mln ton, o czym prawdopodobnie zadecyduje jej spadek przede wszystkim w USA (o 6,5%, do 12,1 mln ton), Argentynie (o 3,5%, do 3 mln ton) i UE (o 1,3%, do 6,7 mln ton). Mniejsza produkcja żywca wołowego w ww. krajach nie zostanie zrównoważona 2% wzrostem w Brazylii, do 10,6 mln ton.

Z kolei światowa produkcja kurcząt brojlerów w 2023 r. może osiągnąć 102,9 mln ton, o 1,8% więcej niż w roku 2022. Spośród największych światowych producentów wzrost produkcji kurcząt brojlerów przewidywany jest m.in. w Brazylii (o 3,5%, do 14,7 mln ton), USA (o 1,3%, do 21,3 mln ton), UE (o 0,5%, do 11 mln ton), Meksyku (o 3,0%, do 4,1 mln ton) i Tajlandii (o 3,9%, do 3,4 mln ton). W Chinach produkcja prawdopodobnie utrzyma się na poziomie z roku 2022 i wyniesie 14,3 mln ton.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.