FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Przedsiębiorco działający w branży mięsnej, pamiętaj o brexicie

 

 

W czerwcu 2016 r. w Wielkiej Brytanii zostało przeprowadzone referendum, a 27 marca 2017 r. rozpoczął się proces wychodzenia z Unii Europejskiej poprzez formalne zawiadomienie Rady Europejskiej o takim zamiarze.

Proces ten jest określany jako „brexit”.

 

Mówi o tym art. 50 Traktatu o Unii Europejskiej, gdzie od momentu formalnej notyfikacji rozpoczyna się 2-letni okres, po upływie którego dane państwo przestaje być członkiem Unii Europejskiej. W tym czasie strony – Unia Europejska oraz Wielka Brytania – powinny wynegocjować umowę określającą warunki wystąpienia.

Okres ten może być przedłużony (co kilkukrotnie miało już miejsce) i obecnie, zgodnie z decyzją przywódców UE, data wystąpienia Wielkiej Brytanii została wyznaczona na 31 stycznia 2020 r. (z możliwością przyśpieszenia tego terminu, jeśli brytyjski parlament wcześniej przyjmie umowę o wyjściu).

 

Wynegocjowana przez strony umowa o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE nie została dotychczas ratyfikowana przez brytyjski parlament. Jeśli nie stanie się to do końca stycznia 2020 r. lub jeśli obie strony nie zgodzą się na inne rozwiązanie (np. ponowne odsunięcie w czasie tego terminu), nastąpi tak zwany „bezumowny brexit” (lub „twardy brexit”), a unijne prawo przestanie obowiązywać w stosunku do Wielkiej Brytanii i od 1 lutego 2020 r. będzie ona krajem trzecim.

 

Ze względu na dynamiczną sytuację polityczną w Wielkiej Brytanii obie strony przygotowują się na taką ewentualność. 

 

Opuszczenie UE przez Wielką Brytanię może mieć  ogromy wpływ nie tylko na pracujących i mieszkających  tam Polaków, ale też na polskich przedsiębiorców, którzy obarczeni zostaną dodatkowymi formalnościami celnymi oraz prawnymi. Warto więc juz teraz przygotowywać się na tę sytuację. 


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.